У багатьох людей існує думка, що відмовляються від сплати аліментів виключно чоловіки. Це яскравий приклад стереотипного уявлення про гендерні ролі у суспільстві, адже як показує практика роботи органів державної виконавчої служби, ігнорування батьківських обов’язків не має статі.
Так, боржником у виконавчому провадженні щодо стягнення аліментів може бути як чоловік, так і жінка. А фахівці юстиції незалежно від гендеру застосовують до неплатника абсолютно однакові методи правового впливу. І будь-яка дискримінація в таких питаннях виключена.
Зокрема, боржник має бути готовий до внесення його даних до Єдиного реєстру боржників, а також арешту майна та банківських рахунків. Серед іншого державними виконавцями виносяться вмотивовані постанови про обмеження у праві керування транспортними засобами, користування зброєю, полювання, а також виїзду за межі України.
Разом з тим, за тривале очікування аліментів передбачено нарахування штрафу:
· за рік – 20% від суми несплачених аліментів;
· за два роки – 30%;
· за три роки – 50%.
Питання погашення аліментної заборгованості перебуває на постійному контролі фахівців Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, адже найменші українці потребують додаткових гарантій захисту своїх фінансових інтересів, тим паче – у воєнний час.
Інформація підготовлена Міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції України