Як правоохоронець використовував посаду задля меркантильних інтересів

19 липня в Чернігові з ініціативи «Чернігівської Правозахисної Спілки» та дайджесту  «Антикорупційний альманах" відбувся круглий стіл на тему: «Очищення поліції: незважаючи на люстрацію люди Януковича живуть і процвітають».

Під час «круглого столу» на конкретних прикладах було розглянуто корупційні схеми, які використовували міліціонери часів В. Януковича.

Як приклад було розглянуто діяльність начальника Управління захисту економіки в Кропивницькій області ДЗЕ НП України Духна Володимира Миколайовича, який до цього працював у ачальником відділу боротьби з корупцією УБОЗ УМВС України в Чернігівській області. 

Як розповів правозахисник Сергій Нестеренко, його клієнт житель м. Павлоград Дніпропетровської області Юрій Рожко, у 2007 році придбав автомобіль TOYOTA CAMRY 2007 року випуску № кузова JTNBK40K503031007 шляхом укладання кредитного договору №700001110 від 03.09.2007 року в ЗАТ «Альфа0Банк» сума кредиту була 46 894, 29 доларів США.

Після підняття курсу долару Юрій Рожко сплачувати кредит нормально не міг, і з метою збереження товарного стану автомобіля поставив його на стоянку до свого знайомого Духна В. М., при цьому технічний паспорт власник залишив у машині, про що було відомо Духну В. М., він мав право використовувати автомобіль у разі потреби. Останній раз Рожко Ю. М. спілкувався з Духном В. М. з приводу свого автомобіля на початку 2017 року та останній повідомив, що автомобіль Рожка Ю. М. знаходиться у ньогоі все з ним добре.

У червні до Рожка Ю. М. звернувся житель Чернігова Тонклевський Ігор Степанович, який повідомив його, що у вересні 2016 року придбав його автомобіль. Коли він намагався його продати в лютому 2017 році то дізнався, що даний автомобіль перебуває в заставі банку по кредитному договору з Рожком Ю.М.

За його словами, Тонклевський І. О. побачив оголошення про продаж автомобіля на одному з інтернет-сайтів. Зустрілися вони біля «Болдиної гори», куди Духно В. М. приїхав з якоюсь жінкою на одному автомобілі та чоловік на ім’я Вітя на автомобілі TOYOTA CAMRY.

Після огляду автомобіля покупцю все сподобалося. Проте Духно В. М. повідомив, що для продажу транспортного засобу необхідна присутність його сестри, яка на той час не була в місті Чернігові, оскільки автомобіль був зареєстрований на неї, оскільки Духно В. М. займав посаду начальника Управління захисту економіки в Ченігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Вони домовилися укласти угоду купівлі-продажу 1 вересня 2016 року.

1 вересня 2016 року о 13 год. 00 хв. вони зустрілися у приміщенні МРЕВ та уклали договір купівлі-продажу автомобіля TOYOTA CAMRY.

Під час укладання угоди договору були присутні Духно Володимир Миколайович та його рідна сестра Журило Олена Миколаївна (яка виступала офіційним продавцем). Гроші за автомобіль у сумі 12 300 доларів США Тонклевський І. О. безпосередньо передав Духну В. М., так як за його словами і за словами Журило О. М. був саме він.

Так, Рожко Ю. М. дізнався, що його транспортний засіб TOYOTA CAMRY був невідомим йому способом, без його згоди, з використаннм службового становища Духно Ю. М. переоформлено на його сестру Журило О. М. Дане переоформлення автомобіля відбулося за попередньою змовою з працівником МРЕВ ДАІ шляхом внесення до офіційних документів недостовірних відомостей та з використанням службового становища.

Це дало змогу Духну В. М. у 2016 році відчужити автомобіль TOYOTA CAMRY, що належав Рожку Ю. М. – Тонклевському І. О.

На сьогодні Рожко Ю. М. сплатив за автомобіль 10 000,00 доларів та залишився винним банку 618 000 тисяч гривень, хоча транспортного засобу вже не має.

За словами Тонклевського І. О., коли він дізнався, що автомобіль TOYOTA CAMRY знаходиться у заставі і належить невідомому йому Рожку Ю. М. він зателефонував Духну В. М., щоб розібратися у ситуації. У відповідь він отримав від нього «пораду» з погрозами, щоб він більше не підіймав цього питання, інакше: «Тонклевський не зможе працювати ніде в Україні».

Про стиль роботи Духна В. М. говорить й інший факт.

Під час «круглого столу» учасники почули свідчення чернігівця Михайла Силенка, який свого часу як підприємець здійснював автобусні перевезення, зокрема по маршруту «Корюківка-Чернігів».  Його конкуренти, нинішні чернігівські монополісти у сфері пасажирських перевезень, за допомогою Духна В. М. перешкоджали підприємницькій діяльності  ФОП Силенка. Його автобуси зупиняли працівники ДАІ і складали фіктивні протоколи, автобуси арештовували і заганяли на штрафмайданчик перед проведенням тендерів щодо здійснення перевезень пасажирів.   

Також під час «круглого столу» присутні довідалися й про те, як одна компанія, яку очолювали чернігівські міліціонери, – вихідці з Луганського регіону — знищували 171-й військовий завод у Чернігові. Детальніше про це в одній з наступних публікацій. 

По завершенню «круглого столу» активісти, прийняли рішення допомогти українській владі у продовженні поліцейської реформи та очищенні влади від корупціонерів.

З цією метою учасники подій та активісти написали звернення до Генерального Прокурора Юрія Луценка та народних депутатів України.           

https://www.youtube.com/watch?v=17Tu1jKCW0c

Сергій КОРНІЄНКО

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?