Виробники Чернігівщини обговорили умови програми про Національний кешбек

2 вересня стартує програма грошової допомоги українцям «Національний кешбек». Йдеться про компенсацію громадянам 10% вартості куплених ними товарів вітчизняного виробництва.

Втім для успішного старту має спрацювати ланцюжок «виробник–продавець–покупець», тобто кожен учасник повинен доєднатися до програми. Перші дві категорії вже можуть це зробити: виробники – з 24 серпня, продавці – з 28-го.

Деталі програми виробники з усієї України, в тому числі й Чернігівщини, обговорили 28 серпня під час проведення онлайн-наради з представниками Мінекономіки, яку провела Перша віцепрем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Насамперед урядовці нагадали, що участь покупців, виробників і продавців у програмі добровільна. Чи є кешбек на конкретний товар в конкретному магазині, покупець дізнається безпосередньо в магазині, власники якого завчасно мають подбати про відповідне інформування (до прикладу, вивіски, наклейки тощо).

Водночас варто пам’ятати, що кешбек нараховуватиметься тільки на безготівкові покупки (в тому числі й онлайн), які будуть відображатися у фіскальних чеках продавців. Відповідно долучитися зможуть лише ті мережі, які працюють легально і перебувають на загальній системі оподаткування. Таким чином програма сприятиме підвищенню прозорості фінансових операцій та стимулюватиме бізнес «виходити з тіні».

У покупців же мають сформуватися нові споживчі звички, орієнтовані саме на українського виробника.

Оскільки програма запускається в тестовому режимі, як з виробниками, так і продавцями буде підтримуватися постійний зв’язок, аби врахувати всі нюанси й внести необхідні зміни.

Детальніше про те, як стати учасниками програми “Національний кешбек”, читайте далі.

Міністерство економіки України інформує: 

Відповідно до умов програми, кешбек надаватиметься на будь-які споживчі товари українського виробництва за виключенням підакцизних товарів. Зокрема, й на ліки українського виробництва. Участь виробників в програмі добровільна, отже кешбек надаватиметься не на всі товари, а на ті, які будуть подані виробником для участі в програмі.

Виробникам, щоб стати учасниками програми “Національний кешбек”, необхідно: 

1) Увійти на портал diia.gov.ua;

2) Перейти у розділ «Бізнес», потім — «Підприємництво» та обирати послугу «Перелік виробників та товарів українського походження»;

3) Авторизуватися електронним підписом;

4) Ознайомитися з умовами програми;

5) Підвантажити файл із переліком товарів та інформацією про кожну позицію:

  • повна назва
  • коротка назва
  • EAN — унікальний штрих-код товару українського виробництва, який присвоюється кожному товарові для ідентифікації;
  • брендова назва

6) Підписати заяву електронним підписом;

Для торговельних мереж реєстрація у програмі стартує сьогодні — 28 серпня.

Продавцям, щоб стати учасниками програми “Національний кешбек”, необхідно: 

Подати заявку на приєднання до Переліку українських виробників через портал Дія.

  1. Потрібно зайти у розділ “Бізнес”, потім – “Підприємництво” і обрати Перелік продавців.
  1. Заповнити форму і вказати дані про підприємство.
    До заявки потрібно додати:
  • перелік комбінацій фіскального номера РРО із переліком комбінацій MerchantID+TerminalID
  • перелік адрес, де продається товар
  • банк
  • сайт
  • бренд
  1. Перевірити заяву, підписати електронним підписом

Реєстрація споживачів програми «Національний кешбек» стартує 2 вересня. Програма передбачає отримання споживачами компенсації в розмірі 10% вартості придбаних ними українських товарів.

Щоб отримувати кешбек, споживачам потрібно в банках, картками яких людина користується, надати згоду на передачу інформації про оплати в магазинах, що приєднались до програми. А також в одному із банків відкрити спеціальний рахунок та отримати віртуальну або фізичну карту у додатку чи фізичному відділенні. Потім в мобільному застосунку Дія обрати послугу «Національний кешбек», де потрібно вказати спеціальну картку, на яку буде щомісячно зараховуватися кешбек.

Максимальний обсяг кешбеку — 3 тис. грн за місяць.

Кошти кешбеку громадяни зможуть витрати на оплату послуг, зокрема, комунальних та медичних, придбання військових облігацій, чи зробити донат на підтримку збройних сил тощо.

Координатором програми «Національний кешбек» є Міністерство економіки України. У реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, розрахунковий банк Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр. Технологічним партнером у реалізації програми є міжнародна платіжна система Mastercard. Операційний партнер проєкту — міжнародна компанія платіжних технологій Visa.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?