Фахівці структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області продовжують здійснювати комплекс заходів, спрямованих на ліквідацію вогнища африканської чуми свиней, виявленого у ТОВ «Добрянкаінвестліс».
Про це повідомляє Суспільний кореспондент з посиланням на інформацію Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
Нині тривають організаційні заходи з ліквідації і недопущення розповсюдження вірусу АЧС відповідно до розробленого Плану та Інструкції з профілактики і боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 року №111.
Згідно з рішенням ДНПК при Чернігівській РДА №2 від 24.01.2022 зоною епізоотичного вогнища визначено територію мисливських угідь ТОВ «Добрянкаінвестліс» Олександрівського лісництва (64 квартал).
Також встановлено зону захисту, яка охоплює територію лісових та мисливських угідь, що безпосередньо межують з епізоотичним вогнищем у радіусі 3 кілометрів. Територія радіусом 10 кілометрів від зовнішніх меж зони захисту визначена як зона спостереження. До неї потрапили такі села Чернігівського району, як Лавинь Ріпкинської та Залісся, Перерост і Черецьке – Городнянської територіальних громад.
Для роботи в епізоотичному вогнищі створені 8 робочих груп, котрі займаються встановленням чисельності та проведенням депопуляції диких кабанів у мисливському господарстві ТОВ «Добрянкаінвестліс».
Навколо 64 кварталу ТОВ «Добрянкаінвестліс» розмішені шлагбауми та інформаційні таблички «Карантин АЧС».
Заборонено рух населення через вогнище та зону захисту. Крім того, проводяться обходи угідь мисливського господарства ТОВ «Добрянкаінвестліс» для виявлення трупів диких кабанів з метою їх утилізації (трупів не виявлено). За період встановленого карантину відстріляно та утилізовано шляхом спалювання 10 туш диких свиней.
Фахівці державної ветмедицини забезпечують дезінфекцію місць доставки туш тварин, транспорту, задіяного під час виконання заходів, спецодягу і спецвзуття спеціалістів по завершенні роботи та перед виходом із території мисливських угідь (продезінфіковано 16 об’єктів загальною площею 90 м²).
Також здійснено облік усього поголів’я свиней, що утримуються у господарствах населених пунктів зони нагляду (загалом 29 голів).
Заходи з ліквідації спалаху АЧС тривають.
Отримуйте потрібні новини — підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/sknov
Знаходьте цікаві відеопублікації в нашому Інстаграмі: https://www.instagram.com/chipinfo1/