Чому на українські дороги впливає мороз і сніг, тоді як в сусідній Білорусі, до прикладу, такі атмосферні явища не позначаються на стані дорожнього покриття?
Укравтодор полюбляє вихвалятися обсягами виконаних робіт на автошляхах України і, зокрема, Чернігівщини. Для цього знімають спеціальні відеоролики навіть з висоти пташиного польоту. Але виникає резонне запитання: чому там, де минулоріч робили «якісний» ремонт у межах Програми великого будівництва, вже цієї пори утворилися величезні ямки на дорогах? Приклад: міст біля села Шестовиця, об'їзна дорога навколо Чернігова —глибокі ями, неначе років десять не було тут жодного ремонту.
Водії-далекобійники порівнюють наші дорогі й білоруські. Кажуть, що їх якість зіставляти аж ніяк не можна — у Білорусі не зійшов «чомусь» асфальт зі снігом, як прийнято казати у нас, все звалюючи на погодні умови. Там чомусь і мороз, і сніг не впливає на асфальтове покриття, а тому й вибоїни відсутні. А ще водії, які курсують на великовантажних автомашинах на трасах у напрямку Росія-Білорусь-Україна, кажуть, що в цих двох державах посипають спеціальною сумішшю дорожнє покриття перед тим, як починає йти сніг. А в Україні трусять тоді, коли колеса автомобільні вже притовчуть сніг і на асфальті утворюється туга слизька кірка, що й призводить врешті-решт до ожеледиці.
Зважаючи на всі обставини, знову мільйони коштів (з піар-зйомками) підуть і цього року на латання тих самих ямок, що залагоджували і минулоріч… Велике будівництво триває?