Військова громада з Чернігівщини звернулася до Шмигаля та Чауса

Гончарівська територіальна громада з адміністративним центром у військовому містечку Гончарівське звернулась до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та голови Чернігівської військової адміністрації В’ячеслава Чауса.

Депутатський корпус на чолі з головою селищної ради Віталієм Рудником просять керівництво Уряду та області посприяти передачі у власність територіальної громади місцевого торфозаводу, який розташований у селі Смолин. Переконують, що підприємство є стратегічно важливим для регіону, а бездумна приватизація його просто знищить. Громада ж має план з розвитку торфозаводу та готова інвестувати кошти у виробництво. 

«Сьогодні, в час війни, в момент гострої енергетичної загрози Смолинський торфозавод виконує важливу місію – місію забезпечення бюджетних установи Чернігівської області доступним видом палива. Продукцію торфозаводу купують малозахищені верстви населення, для яких (торфобрикет) в даний час є єдиним доступним паливом і надією на те, щоб не замерзнути взимку», — наголошують у військовій громаді.

Розуміючи всю абсурдність, ба навіть шкідливість, так званої приватизації керівництво та депутатський корпус Гончарівської громади звернулись з проханням виключити підприємство з Кабмінівського списку на приватизацію.

«Наша громада готова прийняти підприємство в комунальну власність, інвестувати в оновлення виробничо-технічної бази підприємства і гарантувати державі й надалі виконувати важливу соціальну функцію – забезпечення бюджетних установ доступним паливом. Цього ніколи в житті не гарантує приватний бізнес, як і того, що торфозавод буде збережено», — звертається представництво корпусу військової громади до керівників Уряду та Чернігівщини.

Голова профспілки ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов закликає керівництво Чернігівської ОВА наслідувати приклад їхніх колег із Рівненщини, де немає бойових дій, але керманичі області прикладають титанічних зусиль задля того, щоб повернути ДП «Рівнеторф» у комунальну власність громади.

На його думку, приватизація призведе до остаточної руйнації галузі, в чому безпосередньо зацікавлені росія та Білорусь, в яких ця галузь активно розвивається і є не лише дешевою альтернативою газу, але й серйозною експортною складовою, що приносить в ці країни валюту.

«Вирішити питання передачі заводу у власність громади можна однією постановою Уряду, — каже профспілковий лідер. – Дуже сподіваємось, що на 35-річний ювілей підприємства (а це 25-те вересня), зроблять подарунок торфовидобувникам, громадам та області. Від цього виграють всі».

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?