У 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України впроваджена новітня система підготовки курсантів.
В навчальному центрі «Десна», що на Чернігівщині, цього року впроваджена і постійно удосконалюється нова система підготовки військовослужбовців за фахом.
На відміну від старої вона створювалася з врахуванням досвіду ведення бойових дій, і переважна більшість занять з курсантами нині практичні, а це майже 80% навчального часу, і проводяться на тактичному полі, стрільбищі, танкодромі тощо.
Поряд з цим підготовку воїнів проводять одночасно за спорідненою спеціальністю, щоб в найкоротший термін кожен військовослужбовець опанував поряд з основним і додатковий фах. В першу чергу це стосується механіків водіїв та навідників-операторів танків.
— Система підготовки постійно удосконалюється, в першу чергу з врахуванням бойових дій на Сході. Переважна більшість викладачів, інструкторів, командирів підрозділів мають значний досвід, набутий в АТО/ООС. За підсумками проведених практичних занять з курсантами вони формують відповідні пропозиції і надсилають до вищого керівництва. Вони звісно враховуються, а за необхідності в програми підготовки вносяться певні корективи, — зазначив начальник Циклової комісії військово-спеціальних дисциплін навчального механізованого полку Юрій Калита.
Також величезна увага під час вишкілу курсантів приділяється індивідуальній підготовці. До автоматизму відпрацьовуються дії військовослужбовців у різних видах бою, володінні зброєю, пересуванню по різних типах місцевості, також і в умовах населених пунктів, наданню собі або побратиму першої невідкладної допомоги, маскуванню та обладнанню укриття і позицій тощо.
Підготовку молодших командирів за новою методикою у 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України проходять як військовослужбовці Сухопутних військ, так і Високомобільних десантних військ, Сил спеціальних операцій тощо.
Ігор Березинський, підполковник
Інформагентство Міноборони України (м.Чернігів)