«Відпусти книгу!»  – буккросинг у Чернігівському юридичному коледжі

2книга0 листопада о 15.00 відбудеться відкриття книжкового пункту буккросингу в Чернігівському юридичному коледжі Державної пенітенціарної служби України.

Ініціативу запустила міська бібліотека імені М.М.Коцюбинського. Майстер-клас з відкриття буккросингу для курсантів та викладачів буде проходитиме нестандартно: у вигляді танцювального флешмобу.

У Чернігові з буккросингом або українською – книгообертом – вже співпрацюють бібліотеки, книгарні, лікарні, кафе, творчі проекти «Зелена сцена» та «ЛІТЕРА» і навіть … фітнес-клуб «Яна». Вони відкрили такі книжкові шафи–полички–бібліотеки для обміну, де книги залишаються у відносній безпеці і не потраплять до рук недобросовісних «любителів книг», які привласнюють відпущені книги.

Буккросинг — це громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж і близький до флешмобу. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу повинна повторити процес. Спостереження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті. Аналогія — орнітологічна практика окільцьовування птахів, щоб відстежити їх переміщення.

Зайди на сайт для буккросингу в Україні.

Ідею буккросингу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер у травні 2002 року. Для початку він залишив двадцять книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було близько 300 активних користувачів, які «відпускали» книги і приводили нових учасників. 2004 року Короткий словник Оксфорда вже містив слово «буккросинг».

Запрошуємо долучитись до вільного обміну книгами!

Контакти: 67- 62- 60 (Міська бібліотека імені М.М.Коцюбинського)

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?