Відновлювальне лікування для застрахованих осіб

Важливим напрямком діяльності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області була робота з потерпілими на виробництві та по відновлюванню здоров’я застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм.

У 2017 році медико-соціальні послуги отримали 419 потерпілих на виробництві на загальну суму 5 млн 593 тис. грн. В середньому витрати на фінансування медичних та соціальних послуг склали 13,3 тис. грн. на одного потерпілого, з них 181 потерпілий від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань проліковані в лікувально — профілактичних закладах. Відшкодовано витрат на лікування в сумі 829,0 тис. грн, що в середньому склало 4,6 тис. грн на 1 потерпілого.

96 потерпілих забезпечено медикаментами, виробами медичного призначення та лікарськими засобами для лікування в амбулаторно — поліклінічних умовах на загальну суму 598,0 тис. грн. На одного потерпілого середні витрати на придбання ліків та виробів медичного призначення склали понад 6,0 тис. грн, в минулому році — біля 5,0 тис. грн.

Медичну реабілітацію в санаторно — курортних закладах отримали 18 потерпілих на виробництві та 60 потерпілих з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань оздоровлено в санаторно — курортних закладах України.

Потерпілі внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань з інвалідністю отримували додаткові види допомоги, один або декілька відповідно висновку МСЕК на загальну суму 1 млн 996 тис. грн, а саме:

— спеціальний медичний догляд — 12 потерпілих на суму 410,0 тис. грн;

— постійний сторонній догляд — 58 потерпілих на суму 1,0 млн. грн;

— на побутове обслуговування 67 потерпілим виплачено 585,0 тис. грн.

Також забезпечено 51 потерпілого технічними та іншими засобами реабілітації, на що було витрачено майже 539,0 тис. грн.

Виплачена компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування в розмірі 26,0 тис. грн 89 потерпілим, у 2016 році — 90 потерпілим виплачено 23,0 тис. грн.

Слуховими апаратами та комплектуючими до них у звітному році забезпечено 3 потерпілих на суму 52,4 тис. грн.

Спеціальними засобами пересування (колясками) забезпечено 7 потерпілих з інвалідністю на загальну суму понад 258,0 тис. грн.

Проведено значну роботу по забезпеченню автомобілями потерпілих з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. Так, 41 потерпілому було безоплатно передано у власність автомобілі після закінчення 10-річного строку експлуатації, які були видані їм Фондом. З них, 35 осіб виявили бажання стати на облік для заміни автомобіля.

На даний час в черзі на отримання автомобіля за рахунок Фонду перебуває 46 потерпілих, з них — 11 вперше.

З метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі потерпілих з інвалідністю, соціальної адаптації, підняття особистої самодостатності, віри в власні сили, подоланні особистих фізичних меж для подальшої адаптації у суспільство у 2017 році було проведено V Всеукраїнську спартакіаду «Сила духу».

У м. Чернігові відбулися обласні відбірні змагання на спортивній базі олімпійської підготовки з біатлону та лижного спорту з шести видів спорту: армспорту та гирьового спорту серед чоловіків, бомбаскету серед жінок та чоловіків, дартсу серед жінок та чоловіків, тенісу настільного серед жінок та чоловіків, шахів. В змаганнях брали участь 120 потерпілих на виробництві з усієї області.

Переможці змагань входили до складу обласної команди для участі у фінальних змаганнях спартакіади, яка відбулася у червні місяці в м. Одесі.

За підсумками фінальних змагань у загальнокомандному заліку збірна команда Чернігівської області виборола 11 місце та здобула командний кубок за 3 місце з гирьового спорту завдяки зусиллям Віктора Ігнатовського з Менського району (друге місце) та Андрія Колпакова з м. Чернігова (четверте місце).

Відновлювальним лікуванням після перенесених захворювань і травм в реабілітаційних відділеннях санаторно — курортних закладів по путівках придбаних за рахунок коштів Фонду соціального страхування України було забезпечено 1 182 застраховані особи на загальну суму 14 млн 191 тис. гривень, з яких 96% успішно відновили здоров’я та стали до роботи відразу після санаторного етапу реабілітації.

Євген Савенко,

начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?