Неподалік залізничного вокзалу в Ічні на Чернігівщині зібрався гурт людей із квітами в руках біля погруддя відомого письменника Анатолія Дрофаня.
Відзначити ювілей приїхали Микола Вощевський, очільник Ічнянського відділення Чернігівського земляцтва в Києві, активісти земляцтва Тетяна Балабай і Володимир Наталенко, двоюрідна сестра письменника – Людмила Дрофань...
Біля пам’ятника прозвучали слова шани й подяки, вірші, присвячені ювілею, які написали Ольга Штепа й Аіда Безлєпкіна (цитата з її вірша стала заголовком цього матеріалу).
Урочисте зібрання відбулося в актовій залі школи мистецтв. Сюди прийшли шанувальники творчості митця, учнівська молодь. Депутат обласної ради, відомий меценат і благодійник Віктор Кияновський вручив уперше нещодавно засновану премію імені А. Дрофаня для творчої молоді. Це одна з кількох літературних премій на Ічнянщині.
Лауреатами цієї премії стали: в номінації «Поезія» – семикласниця школи № 4 з Ічні Діана Швидченко – за дві поетичні збірки «Авторський дебют» і «Мого дитинства світ» (керівник М. Кузьменко); в номінації «Проза» – за казкові повісті «Що хоче Санта на Різдво» та «Їй просто випав орел» – Михайло Дробнов із Парафіївки, студент Київської академії декоративно-прикладного мистецтва ім. М. Бойчука (керівник О. Космачова); в номінації «Дослідження творчості А. Дрофаня» – Анжела Міщенко з Южного, нині студентка Київського лінгвістичного університету – за роботу «Специфіка розкриття теми боротьби за волю людини і незалежність України в романі А. Дрофаня «Таїна голубого палацу» (керівник її роботи – Т. Таран); в номінації «Публіцистика» – Владислав Ріхтерман, учень 9 класу Київської гімназії «Діалог», який приїздить щоліта в Тростянець і написав роботу «Спогади про презентацію повісті «Біла криниця» та зустріч із письменником А. Дрофанем в Тростянецькій школі в 1975 році» (керівник – П. Кривов’яз). До речі, Діана Швидченко й Михайло Дробнов – члени Ічнянського літоб’єднання «Криниця». За сприяння керівника Ічнянського заводу сухого молока і масла Віктора Павловича Кияновського в попередні роки встановлена меморіальна дошка на будинку Дрофанів, погруддя письменника (автор – В. Швидченко), а влітку 2019 р. впорядковано територію навколо нього.
Присутні з цікавістю прослухали спогади про видатного нашого земляка, подивилися фільм про нього, так талановито створений відомим письменником, кінорежисером та кінодраматургом Станіславом Маринчиком.
На закінчення прозвучали пісні про матір у чудовому виконанні Ігоря Швеця й Андрія Копила з Ічнянського Будинку культури.
Ювілейний вечір, безперечно, став помітною подією в культурному житті Ічнянщини.
Ніна Штанько-Ткаченко