Останнім часом у ЗМІ області з’явилась інформація, що керівництво Чернігівської обласної адміністрації подало до Міністерства охорони здоров’я пропозиції щодо утворення в області 4 госпітальних округів у Чернігові, Прилуках, Ніжині та Корюківці.
Залучення експертів, вивчення ситуації, надання пропозицій, громадські слухання... Чернігівщина пройшла довгий процес узгодження кількості округів. І мова йшла про 6 або ж 7 округів на Чернігівщині. А тепер, з уст голови облдержадміністрації жителі області дізнались, що у перспективі на Чернігівщині буде лише 4 госпітальні округи. Їхній перелік окремою постановою Кабмін має затвердити до 1 лютого 2017 р.
Реформа не має бути заради реформи. Головна мета будь-яких змін – це покращення рівня медичного обслуговування населення. Задля втілення реформи потрібно у першу чергу дослухатися до потреб і побажань людей. І якщо не почути їхню думку, реформа матиме негативні наслідки. Виникає закономірне питання, навіщо тоді ці зміни? – коментує ситуацію народний депутат України Валерій ДАВИДЕНКО. – Враховуючи специфічні характеристики Чернігівської області, а саме кількісний склад населення, площі та відстані між населеними пунктами, при формуванні меж госпітальних округів ми не можемо йти шляхом, аналогічним до інших областей, де пропонують утворити 4-5 госпітальних округів. Площа Чернігівської області більша на 15 % від Київської, а населення проживає майже в половину менше. Але якщо вже йти шляхом укрупнення Госпітальних округів, то передбачати по кілька лікарень інтенсивного лікування на один округ, а не тільки в центрі. Медичні послуги мають бути доступними, щоб, наприклад, швидка допомога не везла хворих з Новгород-Сіверщини 120-140 км до Мени чи Корюковки. Вже існуючі лікарні мають бути збережені і максимально адаптовані і вдосконалені відповідно до вимог надання якісних медичних послуг. Не можна проводити одну з найбільш чутливих реформ без ґрунтовного аналізу. Поверхове оцінювання ситуації, без урахування всіх аспектів (географічного положення, кількості населення, якості доріг тощо) матиме лише негативні наслідки, які вплинуть на найцінніше — здоров’ї людей. Мета реформування – забезпечення рівного та справедливого доступу КОЖНОГО громадянина України до високоякісних та своєчасних медичних послуг. Якщо не буде врахована думка і потреби населення Чернігівщини, варто бойкотувати створення госпітальних округів до тих пір, поки реформа не почне працювати на благо населення.
Позиція Чернігівської облдержаміністрації щодо цієї проблеми ТУТ