У публічній бібліотеці Коропа на Чернігівщині створюють спільноти

КУЛЬТУРНА ПАЛІТРА. Публічна бібліотека в Коропі – це приклад того, як із радянської бібліотеки з застарілими книжковими фондами зробити місце, цікаве для різних поколінь мешканців громади. За тим, що тут відбувається, ця установа – це навіть не бібліотека, це – справжній центр спільнототворення.

Ще кілька років тому на цьому місці була зашарпана бібліотека – нині ж приміщення, розташоване в центрі селища Короп на Чернігівщині, не впізнати. Громада, яка навчилась вдало використовувати нинішні можливості з освоєння міжнародних грантів, написала проект і виграла 20 тисяч доларів США для облаштування в бібліотеці публічного простору.

Жоден творчий захід не минає без Публічної бібліотеки

Для когось може видатись дивним, що в епоху цифрових технологій бібліотека з книгами є популярною серед громадян. Втім, тільки не для коропців.

«У нас є дуже популярні твори сучасних письменників, – розповідає директор комунального закладу Коропської селищної ради «Публічна бібліотека» Ірина Євтушенко. – Мають попит закордонні автори в українському перекладі. Ви знаєте, нація, яка читає, – це освічена нація. У нас книги читають і молодь, і пенсіонери. Молодь, до речі, віддає перевагу психологічній літературі. Коли ж з’являються нові надходження в бібліотечному фонді, то читачі займають чергу».

Голова громади Володимир Куніцин каже, що селищна рада намагається в міру можливостей оновлювати фонди, закуповуючи сучасну літературу.

«Коштів, правду кажучи, не завжди вистачає, але ми просимо допомоги у спонсорів, люди читають, і це прекрасно. Скоро дійдемо до того, що будемо працювати так само і з селами, – розповідає голова. – Я хоч і агроном за освітою, але дуже люблю культуру та спорт». «Якби ви тільки бачили, що тут було, доки не прийшов Володимир Миколайович, – не стримується директорка закладу Ірина Євтушенко. – А зараз це місце не впізнати».

Заняття з школярами

Завдяки грантівським коштам Міжнародної організації з міграції в Коропську публічну бібліотеку закупили ноутбуки, кінокамеру, фотоапарат, меблі у дитячу кімнату, стелажі тощо. Облаштували ігрову кімнату для дітей з багатофункціональним столом. Школярі взагалі є частини гостями установи. Для них тут проводять багато цікавих заходів.

А так проходять заняття клубу «Паляниця»

А для дорослих та творчих мешканців Коропа при публічній бібліотеці діє недільний клуб «Паляниця». Уявіть собі дружню та відкриту атмосферу, де всі почуваються комфортно і вільно, виражають свої думки, спілкуються, зустрічаються з місцевими талантами та авторами, обговорюють якусь цікаву тему та щоразу дізнаються щось нове. Це – про «Паляницю»! Її популярність підтверджує і той факт, що від зібрання до зібрання кількість учасників клубу щоразу зростає.

Насправді це дуже прекрасно, коли у час інформаційного непотребу знаходяться люди, які читають, мислять, об’єднується і створюють нові спільноти. І дуже показово, що все це відбувається не десь у Києві чи в Чернігові, а в невеликому селищі Короп, у приміщенні колишньої попівської хати, яка через два століття стала своєрідним центром просвітлення громади.

Директорка закладу Ірина Євтушенко

Віталій Назаренко, фото автора та публічної бібліотеки

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?