«Раз добром нагріте серце, вік не охолоне». Під такою назвою 16 лютого у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбувся круглий стіл з нагоди 160-річчя від дня народження Софії Русової.
У затишній вітальні меморіального будинку М. Коцюбинського зібрались чернігівські науковці, працівники музеїв та бібліотек. Вони поділилися думками про громадську та педагогічну діяльність Софії Русової, а також висловили пропозиції з ушанування пам’яті нашої видатної землячки.
Доцент кафедри історії України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Ольга Гейда описала історичну епоху, у яку жила видатна громадська діячка та детальніше познайомила присутніх з походженням родини Ліндфорсів.
Відомий краєзнавець, доцент кафедри історії України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Тамара Демченко розповіла учасникам круглого столу про цікаві факти з життя Софії Русової в еміграції.
Як відомо, у 70-х роках ХІХ століття у Чернігові з’являється перша Громадська бібліотека, серед засновників якої було і подружжя Олександра та Софії Русових. Саме про цей факт з історії міста розповіла присутнім завідуюча краєзнавчим відділом Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка Ірина Каганова.
Особливий інтерес у присутніх викликав виступ наукового працівника Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського Миколи Гороха про історію створення музею Софії Русової в її рідному селі Олешні.
Звичайно ж, не оминули увагою і теплі дружні стосунки подружжя Русових з родиною Коцюбинських, про які і розповіла учасникам заходу завідуюча відділом музею-заповідника М.Коцюбинського Марія Москаленко.
Справжньою родзинкою заходу стали музичні композиції класичних авторів, які так любила і сама майстерно виконувала наша видатна землячка, громадський діяч і педагог Софія Русова. Музичні твори виконав студент Чернігівського музичного училища ім. Ревуцького Артем Бриль.