У Чернігові відтворили історію «любовного трикутника»

Подією третього фестивального дня Сіверських музичних вечорів на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру стала одноактна опера «Алеко» видатного російського композитора Сергія Рахманінова написана на лібрето Володимира Немировича-Данченка за поемою Олександра Пушкіна «Цигани».

23 березня 2019 року публіка почула цей славетний твір у концертному виконанні солістів хору Оперної студії Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського разом з Академічним симфонічним оркестром “Філармонія”. Диригент — заслужений діяч мистецтв України Андрій Савчук (м. Київ).

Створена 19-річним композитором менш ніж за місяць, як дипломна робота, опера «Алеко» вважається віховою у мистецькій кар’єрі Сергія Рахманінова. За неї композитор-початківець отримав свою першу нагороду — «Велику золоту медаль» від Московської консерваторії.

Фактично 126 років тому, коли твір вперше було представлено в Москві, а потім у Києві, й почалася всесвітня слава музиканта. Пізніше Сергій Рахманінов зізнався, що саме успіх першої опери спонукав його до продовження композиторської діяльності.

В основі лібрето – трагічна історія «любовного трикутника» між хлопцем Алеко, циганкою Земфірою та Молодим циганом.

Дія відбувається на тлі яскравого колоритного кочового життя циганського табору. Не в силах впоратися зі своїми ревнощами, Алеко вбиває свою кохану і Молодого цигана. Жорстокий учинок Алеко циганському табору незрозумілий.

«Ми дикі та, даруй на слові, чужі законам і судам, не терпим ми ні мук ні крові, і кожний вбивця недруг нам», — говорить батько Земфіри.

Цигани йдуть геть, залишивши Алеко у самотності…

Опера «Алеко» — камерний лірико-психологічний твір з напруженою драматичною дією.

Музика опери підкорює щирістю вираження і мелодійною різнобарвністю.

Фото Віктора Кошмала

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?