У Чернігові створена ініціативна група зі збереження Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка.
Культурно-освітній простір Чернігівщини значно скорочується. У цьому впевнений Олександр Кухарук — представник ініціативної групи зі створення Асоціації за збереження Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка. На душу населення в нашій області припадає найменша кількість студентів серед інших регіонів України. І якщо пасивно на це споглядати, то Чернігівська область взагалі може опинитися в фарватері розвитку освітянської галузі.
Останнім часом досить таки активно поширюються чутки про те, що Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка може стати структурною одиницею Національного університету «Чернігівська політехніка» (колишній політехнічний інститут). І такий поголос небезпідставний. Адже вже є приклади такого негативізму у минулому, коли до «політехніки» приєднали Чернігівський державний інститут економіки та управління.
Подібне поглинання призвело лише до того, що скоротилася конкуренція серед вишів, поменшала чисельність студентів і, як наслідок, викладачів. Знищення вищих навчальних закладів — це шлях до занепаду, і саме тому випускники та небайдужі люди, які присвятили все своє життя освіті, стають на захист педагогічного закладу, до речі, найстарішого вишу на теренах Лівобережної України.
А тому 7 вересня 2021 р. кілька небайдужих колишніх випускників Чернігівського педуніверситету створили ініціативну групу за збереження цього освітянського закладу.
— Ми створюємо асоціацію, яка є нормою для будь якої європейської держави, а Україна, як відомо, прагне в Європу, — звертає увагу Олександр Кухарук. — До цієї асоціації входитимуть колишні викладачі, студенти, інші працівники закладу. Ми створюємо таку громадську організацію, щоб поставити «червоні лінії» для тих, хто прагне знищити нашу історію. Бо раби, як відомо, історії не мають…Навчальні корпуси в нашому місті вже зникають, як зникає і пам`ять про тих випускників, фундаторів на кшталт Максимовича, Марковича, Мазепи…, які творили «Чернігівські Афіни» — те саме місто, яке було ядром української незалежності, яку перший Президент оновленої України Михайло Грушевський назвав українською Равенною…
Довідавшись про інформацію щодо можливого підпорядкування педагогічного вузу «Політехніці», небайдужі чернігівці вже висловлюють в соцмережі своє обурення з приводу такого «міністерського» кроку.
— Мені, як колишньому студенту педагогічного університету, дуже не хотілося б, щоб цей вуз, який дав путівку в життя представникам сіячам знань і добра не одного покоління, припинив своє існування, як окремий і самостійний вуз, — зазначив чернігівець, у минулому — студент цього педагогічного закладу Сергій Ліплянський. — Адже це не тільки престиж нашого міста, що є такий університет, а це і навчальні місця, робота для викладачів ... Я категорично проти того, щоб цей вищий навчальний заклад було перепрофільовано і увійшло в підпорядкування іншого вузу.
Щоб дізнатися про так звану «ініціативу» Міністерства освіти і науки України з цього питання, я зателефонував в.о. ректора Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка Світлані Стрілець і запитав про те, чия це ініціатива? І, чесно кажучи, був здивований від почутого.
— Такого питання, такої ініціативи взагалі не існує. Це якась брудна акція напередодні виборів у нашому закладі, — підкреслила Світлана Іванівна. — Ми не знаємо, хто таку кампанію замовив, організував і кому така колотнеча передвиборна вигідна… У нас є безліч перспективних планів, творчих проектів і всі вони направлені якраз в межах подальшого розвитку нашого університету як самостійного учбового закладу. Ні, це неправда. Це тільки чутки, які абсолютно нічим не підтверджені.
Нагадаємо, що вже за кілька днів, а саме 29 вересня, згідно Наказу Міністерства освіти і науки України №208-к від 07.05.2021 року відбудуться вибори кандидатів на посаду ректора Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка. А за кілька днів до виборів у факультетах відбудуться зустрічі колективів з кандидатами на цю посаду. І, звісно ж, як буде новообраний керівник цього престижного на Чернігівщині вузу відстоювати привілеї університету, залежить від тих, хто його обиратиме.
Сергій Кордик
На першому фото: Олександр Кухарук