2 листопада в Чернігові правоохоронці затримали мешканку Дніпропетровська Наталію Лобастову, яка, можливо, причетна до масового скуповування голосів виборців на користь кандидата від партії влади.
Як розповіли правоохоронці, до чергової частини надійшов дзвінок, що в центрі міста жінка пропонує гроші за голоси. Ця жінка перебувала в автомобілі «Тойота», припаркованому навпроти ЗАГСу. Наталія Лобастова вже працювала на виборах у Чернігові цього літа – на 205-му окрузі, де на користь нардепа від «Солідарності» масово скуповували голоси, по 400 гривень кожен.
За словами Н.Лобастової, вона проводила опитування чернігівців на тему, як вони ставляться до кандидата від партії «БПП «Солідарність» Владислава Атрошенка. Разом з іншими пасажирами «Тойоти» цього дня вона роздавала чернігівцям анкети «Опитувальник агітатора». За допомогою саме таких «анкет» на виборах підкуповують виборців. Використовується така схема: людину нібито наймають на роботу як агітатора і платять за це гроші. Насправді агітувати нікого не треба. Завдання – отримавши гроші, прийти і проголосувати на користь певного кандидата. Такі ж технології застосовувалися на скандально відомому 205-му окрузі.
У коментарі журналістам Лобастова заявила: «Я зроблю все, щоб Олександра Соколова не обрали».
Відрекомендувалася Наталія Лобастова журналістом газети «Нива», що видається в райцентрі Чернігівка Запорізької області, а також заступником голови політичної партії «ГО «Народний контроль». Після складення протоколу жінку і пасажирів «Тойоти» відпустили.
Н.Лобастова також відома тим, що в 2009 році працювала з «Народною армією порятунку». На мітингах цієї організації в Запоріжжі, Івано-Франківську закликали малювати нецензурні знаки в бюлетенях. Активісти цієї організації пікетували органи влади в Києві, Львові, Луганську, Харкові та Луцьку.
Нагадаємо, активна фаза підкупу виборців почалася в Чернігові після першого туру виборів, у результаті якого кандидат від партії влади Владислав Атрошенко суттєво відстав від свого основного опонента – кандидата від партії «Наш Край» Олександра Соколова.
До міста завезли «фахівців», які розгорнули масштабну мережу з підкупу. Ці «специ» вже відпрацьовували свої технології в Чернігові влітку цього року на 205-му окрузі.
Політологи кажуть, що кандидат, який заявляє, що йде на вибори з чесними помислами, і водночас масово скуповує голоси, дискредитує не тільки себе, але й політичну силу, яку представляє, — партію «Блок Петра Порошенка «Солідарність».
Треба зазначити, що кримінальна відповідальність загрожує не тільки кандидату, а й громадянам, які продають свій голос за гроші. Так, у жовтні 2014 року до розділу № 5 Кримінального кодексу України внесено зміни, що підсилюють санкції і збільшують строк покарання за порушення виборчого законодавства. Згідно з частиною 1 статті 160 Кримінального кодексу, тепер громадянину, який продає свій голос, загрожує штраф до 5,1 тис. грн, виправні роботи на строк до двох років або обмеження волі на такий же строк.