14 травня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з питань створення в області медичного центру дитячої гематології.
Під час сесії обласної ради, що відбулась цього тижня, розглядалось питання щодо забезпечення Чернігівської обласної дитячої лікарні медичним обладнанням для лікування дітей з онкогематологічними захворюваннями.
Це питання ініціював депутат Дмитро Блауш, до якого звернулись батьки дітей, які потребують лікування.
Мова йшла про апарат для визначення концентрації лікарського засобу «метотрексат» у сироватці крові. Депутати прийняли рішення про виділення 5 мільйонів гривень на його придбання.
— Чернігівська обласна державна адміністрація повністю підтримує цю ініціативу. Це важлива і потрібна справа. Нині хворі діти нашої області за необхідності направляються до спеціалізованої лікарні «Охматдит» у Києві.
Для надання якісної медичної допомоги безпосередньо в Чернігівській області маємо створити для цього всі потрібні умови. А це не тільки спеціальне медобладнання та спецбокси (їх має бути хоча б два), а й відповідне кадрове забезпечення. Саме тому сьогодні разом з депутатом облради Дмитром Блаушем зустрілися із профільними фахівцями та лікарями, щоб спільно визначити, як найкраще реалізувати цей проект, — зазначив Андрій Прокопенко.
Було обговорено два варіанти створення дитячого онкогематологічного центру: на базі обласної дитячої лікарні та онкоцентру.
Що стосується обласної дитячої лікарні, то тут є 13 гематологічних ліжок. Працюють три гематологи. Але зважуючи всі аспекти цього проєкту, директор закладу Олександр Карета зазначив, що на даний час лікарня об’єктивно не зовсім готова до створення на її базі повноцінного центру дитячої онкогематології.
Інша ситуація в медичному центрі сучасної онкології. В центрі забезпечується мультидисциплінарний підхід у лікуванні онкогематологічних захворювань (застосовується хіміо- , променева терапія). У гематологічному відділенні, що повністю забезпечене кадрами, надається допомога не тільки дорослим, а й дітям старшого віку. Також є централізована поставка хіміопрепаратів, що дає можливість раціонально їх використовувати.
Тому, на думку в.о. директора медзакладу Юрія Шеня, центр дитячої гематології доцільніше і раціональніше створити на базі онкоценру. У тому числі, враховуючи кадрову забезпеченість та добру технічну оснащеність саме для лікування онкохворих. Ще один плюс такого варіанту — перспективи створення на базі закладу Центру з пересадки кісткового мозку (в Україні їх лише декілька). Відповідний проєкт планується реалізувати за кошти ДФРР (документи подані на розгляд регіональної комісії).
На сьогодні в області проживають 75 дітей, хворих на онкогематологічні захворювання. Створення медцентру дитячої гематології, а в перспективі Центру з пересадки кісткового мозку, забезпечить якісне лікування онкогематологічних хворих як з Чернігівщини, так і з інших регіонів України.