18 лютого Чернігівський обласний молодіжний центр провів студійне обговорення в прямому ефірі теми «Народження української свідомості» до дня Герої Небесної Сотні.
Вікторія УСПЕКОВА, ведуча цього заходу, співробітниця Обласного молодіжного центру, у першій частині студійної зустрічі спілкувалася з Юрієм КОНОПЛЬОЮ, учасником Революції Гідності, який тоді вчився в одній із шкіл Чернігова, а зараз — магістрант Академії державної пенітенціарної служби України, юридичний консультант Чернігівського обласного молодіжного центру, та Сергієм СОЛОМАХОЮ, громадським діячем, борцем за незалежність України у 20 столітті, активним учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності.
Вони розповіли про свою участь у Революції Гідності, мотиви, які підштовхнули їх до цього.
У другій частині Вікторія УСПЕКОВА обговорила тему значення Революції для новітньої історії України з Сергієм БУТКОМ та Сергієм ГОРОБЦЕМ, представниками Українського інституту національної пам’яті.
Головне питання всім учасникам цієї студії ведуча задавала наприкінці спілкування: «Чи варті результати Революції Гідності більше сотні життів?»
Юрій КОНОПЛЯ: «Якби ми не перемогли, якби люди не вистояли, то у нас би створилася така держава, як у сусідніх країн — Білорусі та Російської Федерації. Ми відстояли свободу».
Сергій СОЛОМАХА: «Якби народ не переміг, то світ опинився би за два кроки від Третьої світової війни з вини Російської Федерації».
Сергій БУТКО: «Коли мова йде про долю нашої країни, нашого народу, то ціна не має значення. Поразка завжди дорожче. Пам’ятаємо і шануємо наших Героїв, вони врятували нас».
Сергій ГОРОБЕЦЬ: «Ці життя були віддані за святу справу – за свободу України й за нашу з вами гідність. Хіба можуть бути даремними жертви Героїв Небесної Сотні, як і жертви тисяч наших воїнів, що захищають вже сьомий рік всіх нас від російської агресії, і жертви борців за волю України впродовж століть?».
ОРГАНІЗАТОРИ: Український інститут національної пам’яті, Чернігівський обласний молодіжний центр за сприяння Чернігівської облдержадміністрації.
ВІДЕОЗАПИС цієї студійного обговорення можна подивитися за посиланням: https://bit.ly/2ZrmmiX
Олександр Майшев