У Чернігівському обласному онкологічному диспансері завдяки появі лімфопресу з'явилися нові можливості для лікування лімфедеми (лімфостазу).
Як прокоментував таку новацію завідувач поліклінічного відділення онкодиспансеру, лікар-онколог вищої кваліфікаційної категорії Олександр Заїка, лімфопрес, або пресотерапія, або лімфопресотерапія − методика лікування лімфедеми (лімфостазу), ускладнення, що виникає після складних оперативних втручань. Нове обладнання – лімфопрес європейського зразка, придбаний коштом онкодиспансеру. Головне призначення лімфопресу в онкології – реабілітація онкохворих, зокрема жінок, які перенесли оперативні втручання на репродуктивних органах. Лімфопрес може застосовуватися також при лікуванні набряків, викликаних венозною недостатністю.
− Процедура виконується 2−3 рази на тиждень по три рази на день. Втім така частота – відносна, адже все залежить від індивідуальної перенесення процедури пацієнтом та післяопераційного стану, − коментує лікар.
Апарат для процедури лімфопресу являє собою своєрідний «рукав», що складається з декількох манжетів (приблизно таких, як в апараті для вимірювання тиску). Кожна манжета окремим шлангом приєднана до приладу, який швидко послідовно надуває і здуває їх, створюючи ефект «хвилі, що біжить» від периферії кінцівки до центру. Завдяки цьому лімфа поступово витісняється з тканини в лімфатичні судини й по ним виводиться з набряклою кінцівки. Лімфопрес може застосовуватися при лімфедемі як верхніх, так і нижніх кінцівок.
При показаннях до лімфопресу лікар одягає пацієнтові манжету на верхню або нижню кінцівку, сучасний апарат самостійно обирає найбільш прийнятний для даного клінічного випадку режим компресії. Процедура однієї лімфопресотерапії триває в середньому близько години.
Уляна КОВАЛЬЧУК