1945 рік
Сотня УПА-Південь потрапила під обстріл спецзагону НКВД біля села Саджавка на Кам’янець-Подільщині і понад годину вела оборонний бій. У перестрілці загинули командир сотні «Нечай» і ще три воїни УПА, троє зазнали поранень.
1946 рік
Під час нападу на містечко Розділ на Львівщині загинув воїн УПА-Захід Іван Мандич – «Явір».
У селі Йосиповичі на Дрогобиччині повстанці знищили голову сільради.
У сутичці з загоном МВД у селі Миколаїв на Львівщині загинули троє повстанців, у тому числі заступник окружного провідника ОУН «Жан».
У селі Терентіїв на Рівненщині підпільники знищили голову виборчої комісії по виборам до Верховної Ради СРСР.
Троє повстанців, які намагалися скликати антирадянський мітинг у селі Городниця на Станіславщині, загинули в перестрілці з загоном МВД.
1947 рік
Двоє воїнів УПА, потрапивши в засідку загону МВД біля села Вільховець на Львівщині, знищили лейтенанта та старшого сержанта і самі загинули в перестрілці.
У сутичках із загонами МВД у селах Борщів на Гошів на Станіславщині один повстанець загинув, ще одного захоплено в полон.
1948 рік
У селі Гніздичів на Дрогобиччині підпільники важко поранили секретаря райкому ЛКСМУ.
Під час облави загону МВД у селі Валява на Чернівеччині машиністка районного проводу ОУН Єлизавета Курчак – «Марина» поранила військового і загинула в перестрілці.
1949 рік
Під час зіткнення з загоном МВД у селі Яківці на Тернопільщині повстанці знищили трьох військових, ще трьох поранено. У перестрілці загинув один повстанець.
У селі Довжанка на Тернопільщині повстанці спалили клуб.
У сутичках із загонами МВД у селах Дорожів, Мала Білина, Плав’є на Дрогобиччині загинули станичний ОУН Григорій Полянчич – «Смок» та ще п’ятеро повстанців.
Підготував Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання Суспільний кореспондент