1944 рік
Курінь особливого призначення «Сіроманці» УПА-Захід продовжив вести бойові дії з загонами НКВД у районі села Пнятин на Львівщині. Підбито один танк, за два дні боїв знищені полковник, 7 лейтенантів і 170 військових, близько 120-и поранено. Втрати УПА: 24 загиблих, 33 поранених.
Сотні «Романовичі» і «Дружинники» УПА-Захід у бою з загонами НКВД, що проводили облаву біля села Трудовач на Львівщині, знищили 75 військових. Двоє повстанців загинули, троє отримали поранення.
1945 рік
Двоє воїнів УПА були оточені пошуковою групою МВД у сараї в селі Городець на Волині. У перестрілці повстанці знищили сержанта, але обоє загинули.
1947 рік
Біля села Уторопи на Станіславщині підпільники знищили двох військових МВД, ще двох поранено.
1948 рік
5 повстанців потрапили в засідку загону МВД біля села Вертелка на Тернопільщині і загинули в перестрілці.
У селі Качанівка на Тернопільщині повстанці знищили уповноваженого міністерства заготівель і секретаря партосередку села.
У селах Волиця і Пиняни на Дрогобиччині повстанці спалили сільські ради, клуби і молочарні.
1949 рік
У сутичці з загоном МВД біля села Міжріччя на Станіславщині загинули двоє воїнів УПА, у тому числі командир сотні «Сірі» УПА-Захід Василь Коржак – «Сапер».
У селі Рибники на Тернопільщині підпільники знищили дільничного МВД.
Троє повстанців загинули під час зіткнення з загоном МВД у селі Луг Лисятицький (нині Луг) на Дрогобиччині.
1951 рік
Через зраду провокатора опергрупа МГБ у селі Балин на Кам’янець-Подільщині захопила в полон над районного провідника ОУН Хому Мартюка – «Алкіда» (засуджений до розстрілу у 1952-му).
СЕРГІЙ ГОРОБЕЦЬ,
Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання Суспільний кореспондент