1945 рік
Командир Тернопільського куреня УПА-Захід Іларій Лютий – «Чугайстер» і двоє воїнів УПА загинули в бою з загоном НКВД у селі Козівка на Тернопільщині. Ще 6 воїнів загинули в сутичці у селі Прошова.
1946 рік
6 літаків НКВД бомбардували табір куреня «Підкарпатський» УПА-Захід у Чорному лісі на Станіславщині. Під час відступу повстанці вступили в бій із загонами НКВД біля села Гринівка і знищили 25 військових. У перестрілці загинули 14 воїнів УПА.
1947 рік
Відділ УПА, відбиваючи напад пошукової групи МВД у селі Тростянець на Станіславщині, знищив лейтенанта, сержанта і дільничного. У бою загинув один воїн УПА, троє прорвалися.
У селі Ригачів на Львівщині троє повстанців наскочили на загін МВД, знищили дільничного і всі загинули в перестрілці.
Пошукова група МВД захопила криївку в селі Панівці на Тернопільщині. У перестрілці загинув кущовий провідник ОУН Василь Цюник – «Змій», ще один повстанець здався в полон.
В одному з сіл Лановецького району на Тернопільщині підпільники спалили приміщення клубу, де розміщувався агітаційний пункт виборчої дільниці.
1948 рік
Опергрупа МВД захопила криївку в селі Бутини на Львівщині. Двоє повстанців, що перебували всередині, відмовилися здаватися, вчинили збройний опір і загинули в перестрілці.
1949 рік
У райцентрі Острог на Рівненщині підпільники знищили радянського активіста.
1950 рік
Під час зіткнення з пошуковою групою МГБ у селі Кам’янка на Дрогобиччині загинули станичний ОУН Степан Фольтин – «Довбуш» та ще троє повстанців.
Станичний ОУН Іван Каверів – «Чумак» загинув у сутичці з загоном МВД у селі Тисовиця на Дрогобиччині.
Підготував Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання Суспільний кореспондент