7 серпня 2017 року Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації провело цікавий тендер. Запитаєте — в чому його цікавість? Ну, звичайно, не лише справа у грошах, хоча й вони тут відіграють не опосередковану роль.
Так от. Тендер цей провели на утеплення центрального корпусу із застосуванням енергозберігаючих технологій комунального закладу «Коропська центральна районна лікарня» в селищі Короп Чернігівської області. А дивність цього тендеру полягає ось у чому.
У конкурсі брали участь кілька будівельно-ремонтних фірм. І всі вони, як на диво, запропонували значно меншу ціну за комплекс робіт, ніж та компанія, яка виграла цей тендер!
Скажімо, ТОВ БУДСПЕЦ оголосило, що воно вкладеться у 2,5 мільйони гривень. Для приватного виробничо-комерційного підприємства «Будсервіс» вистачило б, як вони вважають, 3-х мільйонів гривень. Не більше запропонували і в приватному підприємстві «Панські левади». А представники фірми «ВостокБудМонтаж» заявили, що з роботами вони впораються всього за 2 мільйони 800 тисяч гривень.
А тепер УВАГА!
Перемогу у цьому тендері отримало Товариство з обмеженою відповідальністю з міста Славутич, яке запропонувало найвищу ціну вартості робіт — 3 мільйони 200 тисяч гривень! Мабуть тому, що у своїй перемозі на 100% були впевнені?
Ще б пак!
Наприкінці квітня 2017 року новим начальником управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації призначений Богдан Нечепа, який на той момент був кінцевим власником фірми ТОВ «Монтаж-Енергобуд» із Славутича.
У Чернігові добре пам’ятають, як саме після робіт з утеплення фундаменту цією фірмою завалилась спортивна зала в одній із учбових закладів міста.
Про це нагадали місцеві ЗМІ, коли Богдан Нечепа входив у свій новий владно-будівельний кабінет обласної держадміністрації.
І хоча відтепер фірма зі Славутича, яка виграла тендер, має, зрозуміло, іншу назву, а саме — «СУЧАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ СЕРВІС-ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ» — нічого фактично не змінює.
Саме це Товариство не так давно отримало також аналогічним способом перемогу в тендері, яке проводило Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради. Вартість робіт тоді досягала 7 мільйонів 900 тисяч гривень.
Виграло це Товариство із Славутича і конкурс на будівельні роботи, яке організувало (так-так — не дивуйтеся!), саме Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації. Ціна робіт охоплювалась майже п`ятьма мільйонами гривень.
Ось чому виграють тендери у Чернігові фірми, які пропонують найвищу ціну вартості будівельних робіт! Якби замовники, хазяї, власники, які організовують подібні тендери, платили за обсяг виконаних робіт не з державної чи комунальної фінансової казни, результати таких конкурсів були б зовсім протилежні.
Такі підходи викликають підозри і не тільки тому, що визнають переможцем фірму, яка запропонувала найвищу цінову вартість, а ще й через те, що ця фірма зареєстрована в іншому регіоні і податки сплачує не в Чернігівській, а Київській області