Тарифи на електроенергію можуть зрости на 40%

Нова методика розрахунку вартості електроенергії призведе до зростання тарифів для українців на 40% і в найближчій перспективі витягне з їх кишень близько 42 млрд. гривень. 

Після оприлюднення відповідної постанови Кабміну нова методика, що передбачає впровадження RAB-тарифів, буде впроваджена вже з 1 квітня.

За нинішньої влади вартість електроенергії підвищувалася кілька разів на більш ніж 400 відсотків. Тепер настає чергове подорожчання. На цей раз українців змусять заплатити мільярди за радянську спадщину – старі трансформатори та лінії електропередач.

RAB (Regulatory Аsset Base) — регульована база інвестованого капіталу, широко поширена в усьому світі формула з формування тарифу на електроенергію. У всьому світі вона працює так: інвестор купує акції обленерго, вкладає кошти в модернізацію мереж, зменшуючи їх втрати. В результаті споживачі отримують більш якісні та доступні послуги. А інвестору гарантується обов'язкова прибуток, щоб він чітко розраховував свої витрати і доходи, позикові і власні кошти.

«19 обленерго зараз в Україні приватні, 6 — державні, але їх також планують продати. Як нові, так старі власники – Ахметов, Коломойський, Григоришин та інші, будуть мати можливість дооцінити свої активи до ринкової вартості», — зазначив екс-міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

На практиці нова схема означає, що бізнесмен може купити електромережі з їх радянської інфраструктурою за дешевою ціною і, не вкладаючи ні копійки, зробити переоцінку. «В результаті актив буде коштувати в сто і більше разів дорожче. Різницю новому власнику зі своєї кишені покриють українці», — розповів політик.

«Кошти знайдуть завдяки тому самому RAB-тарифу, який складе 12,5% від вартості переоцінених активів. Саме таким буде гарантований прибуток власників обленерго. Причому, робити їм нічого не доведеться», — додав він.

Нагадаємо, постанова Кабінету міністрів України про затвердження нової методики розрахунку була опублікована у виданні «Урядовий кур'єр» і почала діяти ще 10 січня. При цьому рішення про переведення деяких обленерго Національна комісія, що здійснює державнерегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), буде приймати в ручному режимі.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?