Селяни зможуть реалізовувати свою продукцію без посередників

ЗаступВ українських селян з’явиться можливість вийти на організований ринок, збувати свою продукцію без посередників та за бажанням реєструвати власну справу за спрощеною системою.

Про це йдеться в новому законі про стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств, який обговорювався на круглому столі в Києві народними депутатами та керівництвом Міністерства агрополітики та продовольства України.

Прийнятий в першому читанні закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» визначає поняття сімейної ферми, встановлює надання державою можливості селянам починати з особистого селянського господарства, а потім долучати паї і орендовані землі, а також працювати сімейним фермам у статусі фізичної особи-підприємця.

За словами співавтора закону, народного депутата Валерія Давиденка, така ініціатива дасть можливість селянам вести свою справу за спрощеною процедурою.

− Селяни зможуть ставати сільгоспвиробниками без оформлення юридичної особи, а також отримувати непряму підтримку держави у вигляді відшкодування ПДВ, який сільгоспвиробники не платять державі, а залишають виключно у себе і витрачають на свої потреби, – зазначив один з лідерів партії «Заступ» Валерій Давиденко.

Також, на його думку, закон  дасть поштовх для переробної промисловості.

− Сьогодні, за статистистикою, обсяг виробництва м’яса, молока, городини з кожним роком знижується. Переробні підприємства часто незацікавлені купувати у селян сільгосппродукцію. Цей закон вирішує проблему і йде на користь селу, – зазначив Давиденко, додавши, що селяни зможуть отримувати справедливішу ціну, співставну з тією, яку сьогодні отримують сільськогосподарські товаровиробники.

Окрім того, домогосподарства та сімейні ферми зможуть отримати фінансову підтримку не лише від держави, а й від донорських організацій та приватних підприємців. Про це зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа.

За його словами, ці та інші інструменти підтримки домогосподарств та сімейних ферм передбачені в новій редакції закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Тетяна ТЕРЕЩЕНКО

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?