Обрати ім’я дитині – без перебільшень завдання не з легких. В усі часи батьки виважено ставилися до цього питання, враховуючи багато факторів, зокрема новомодні тенденції та звичаї родини.
Як розповіла начальник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун, протягом І півріччя 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівщини реєстрували як рідкісні так і традиційні імена. Найпоширенішими для новонароджених дівчат іменами стали Анна, Анастасія, Марія, Софія, Поліна, Вероніка, Злата, Маргарита, Єлизавета та Вікторія. Серед хлопців – Артем, Богдан, Данило, Дмитро, Іван, Ілля, Владислав, Марк, Максим, Матвій, Назар, Тимофій та Олександр.
Обирали для малюків й рідковживані імена, а саме серед хлопців були зареєстровані Адам, Амір, Архип, Влас, Демір, Домінік, Златан, Ігнат, Іларіон, Кузьма, Лев, Лука, Мирон, Роміо, Савва, Теодор, Фадей, Холід та Яромір. Дівчат називали Агнія, Аделіна, Амалія, Аніта, Аполлінарія, Арія, Божена, Зоряна, Зластослава, Еміра, Наре, Олівія, Устина, Серафіма, Ш’ямасундара та інші.
Разом з тим, протягом 6 місяців 2020 року простежувалась «мода» й на подвійні імена, зокрема були зареєстровані Анна-Марія, Марія-Анна, Санта-Марія, Двора Донна та Мія-Хенд.
До речі, з початку року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали близько 10 тисяч перших документів малюків. З них на Полтавщині – понад 4 тисячі, Сумщині – майже 3 тисячі та Чернігівщині – також близько 3 тисячі свідоцтв про народження.