Сервіси-асистенти зі штучним інтелектом стануть у роботі журналістів регіональних редакцій. Свій перелік рекомендованих сервісів надав Павло Бєлоусов, експерт Школи цифрової безпеки DSS380, під час тренінгу організованого регіональним хабом ІМІ «Медіабаза. Чернігів».
Зокрема, він радить користуватися платною версією ChatGPT, адже є можливість не лише працювати із текстовими матеріалами, а й файлами (картинками, документами, таблицями). Окрім того, в платній версії можна створити свій власний “чат-бот” ChatGPT та підлаштувати його виключно під свої потреби.
До прикладу, у вкладці Knowledge можна поділитися зі штучним інтелектом найкращими своїми статтями й тим самим навчити ChatGPT писати статті у вашому стилі та подачі.
Експерт зазначив, що платна версія ChatGPT через браузер коштує 20$ і купивши її можна встановити й на телефон, а якщо одразу завантажувати платний додаток, то це вийде на 3$ дорожче.
Інший сервіс, який радить Павло Бєлоусов Copilot. У ньому, якщо перемикнути налаштування на «креативне», то, по факту, можна користуватися ChatGPT 4 версії абсолютно безкоштовно. Зазвичай, Copilot вмонтований у Windows 11. Перевірити текст на використання у ньому штучного інтелекту можна на платформі ZeroGPT. Водночас, експерт наголошує на тому, що ChatGPT можна натренувати так, що перевірити чи написаний текст ШІ буде неможливо. Сервіс Pinpoint дозволяє медійникам працювати із великою кількістю текстів та допомагає розшифровувати відео- та аудіофайли. На сайті oTranscribe також можна завантажувати аудіо для розшифровки.
У якості бази знань, яку можна використовувати у своїх матеріалах, Павло Бєлоусов порадив Рerplexity.
«Використання сервісів зі штучним інтелектом значно спрощує життя та частково виконує за вас вашу роботу», — зазначив експерт.
Тренінг був організований у співпраці з Європейський Центром Свободи Преси Та Медіа (ECPMF) в рамках програми Voices of Ukraine, яку підтримує Міністерство закордонних справ Німеччини.