В Чернігівській області деінде виникають випадки, коли нечесні на руку люди збирають гроші під виглядом волонтерської діяльності. І дійсно, сьогодні вже складно розібратися у тому, де справжні волонтери, а де махінатори-шахраї.
Щоб розвіяти сумнів у діяльності добровольців, які реально допомагають нашим бійцям у війні з недружнім тепер вже сусідом та проросійськими бойовиками, а також відмежувати й розпізнати тих, хто маскується під них, розповіли на прес-конференції у Чернігові активісти волонтерського руху Чернігівського краю.
Сергій Воробйов зупинився на «зовнішній» атрибутиці ЄВЦ – єдиного волонтерського руху, документах, які повинні бути у добровольців тощо.
Через те, що волонтерських організацій, навіть і без псевдо волонтерів, діє на Чернігівщині, як, власне, і в Україні, кілька десятків, був створений єдиний волонтерський центр, мета якого − об’єднати й скоординувати діяльність різних організацій.
− На певному етапі співпраці між підрозділами ЄВЦ виникали деякі непорозуміння, − зазначив Сергій Воробйов, − тому кілька з них залишили центр. Незважаючи на це, він продовжує діяти і найближчим часом ми плануємо офіційно зареєструвати центр як відповідну громадську організацію зі своїм статутом, логотипом і сайтом.
Окремо волонтер зупинився на необхідності щодо прозорості діяльності центру і, зокрема, що стосується фінансової звітності. Адже без цього існувати далі волонтерська організація не зможе, оскільки, удосконалюючи свою діяльність і запроваджуючи нові стандарти, доведеться в будь якому випадку звітувати перед громадськістю про надходження коштів та про їх витрати.
Але при будь яких наступних кроках, волонтерська місія неможлива без основного – без довіри людей. «Довіра людей має базуватися на довірі до організації в цілому, − у цьому переконаний Сергій Воробйов, − а не до конкретної людини. Тому в нашому єдиному волонтерському центрі ми зараз працюємо над тим, щоб зробити свою діяльність максимально відкритою і прозорою».
Волонтер розповів, що вони запровадили більш надійний ступеневий захист скриньок для збору коштів: відтепер вони опломбовані та завірені печаткою центру, а кожна пломба має свій індивідуальний номер, за яким можна визначити місце розташування скриньки та відповідальну за неї особу. Уточнити цю інформацію можна на новоствореному сайті волонтерського центру evc.cn.ua.
Планується, що незабаром на сайті відриються спеціальні сторінки, де будуть оприлюднюватись звіти волонтерів про надходження коштів і їх використання, а також про адресні доставки до військових підрозділів (скільки, куди і чого доставлено).
Батько та син Обушні – Геннадій і Віктор, розповіли журналістам про технічний напрямок діяльності волонтерського руху на Чернігівщині. Вони фахівці в інженерній галузі, а тому з професійної точки зору підійшли до справи й ініціювали комплексний підхід до додаткового захисту бойових машин, на яких наші бійці воюють на Сході країни. Щонайперше у цьому плані, це захист гусеничної техніки від кумулятивних снарядів. Геннадію та Віктору вдалося організувати навколо себе однодумців і разом з іншими спеціалістами та військовими практиками вже створили таку систему захисту. Вони розробили спеціальні екрани для гусеничної військової техніки. «Найскладніше було придумати зйомні механізми, за допомогою яких можна відокремлювати у разі необхідності захисні модульні системи, − розповів Віктор Обушний. – Це дозволяє без проблем заїжджати бойовій техніці в бокси у разі ремонту або зберігання, а також транспортувати її залізницею».
Як повідомив Геннадій Обушний, вартість виготовлення й монтажу такого екрану на одну бронемашину — біля 20 тисяч гривень.
В основному, як зазначили волонтери, роботи планують виконувати виключно на Чернігівщині.
Сергій ВІТЕР