Президент України вручив ордени двом журналісткам із Чернігівщини

Президент України Володимир Зеленський 9 вересня нагородив орденом княгині Ольги ІІІ ступеня двох журналісток із Чернігівщини: головний редактор газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш та журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко.

Про це повідомила Чернігівська обласна організація Національної спілки журналістів України.
— Щиро вітаю з високою державною нагородою — орденом княгині Ольги ІІІ ступеня — Світлану Томаш, головну редакторку газети «Новини Городнянщини» з Чернігівщини. «Рятували підшивки, документи, техніку». Так описувала Світлана дії свого колективу, коли у Городню прийшли окупанти. Оскільки видавати газету було неможливо, то земляків інформували через групу у Фейсбуці, — зазначив голова Національної Спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, вітаючи журналісток із заслуженою нагородою.
Світлана Томаш в інтерв'ю службі інформації НСЖУ розповіла про те, як доводилося працювати в умовах окупації, ризикуючи власним життям.
— При відсутності можливості зарядити мобільний телефон доводилось свій робочий день починати з оббігування котелень, де на годину-другу вмикали генератори, але далеко не в усіх. Щоб знайти точку, де можна було спіймати ледь вловимий інтернет, вибирались на останні поверхи багатоповерхівок. Їздили за місто, де, за чутками, можна було подзвонити чи щось коротеньке опублікувати. Хоча б таке: «У Городні відносна тиша. Ми живі», — повідала городнянська журналістка.
«Пишаюсь, що такі медійники працюють в інформаційній сфері!» – написав на своїй сторінці у Фейсбук радник голови Чернігівської обласної військової адміністрації Андрій Подорван.

— Знаю і розумію як працювали ці журналістки. Світлана в окупованій Городні писала про те, що відбувається, що місто тримається, що люди патріотичні. Уявляєте, наскільки небезпечно бути журналістом в окупації? Фактично, з її публікацій люди в Україні знали, що відбувається в Городні. Аліна разом з оператором Олександром Поліщуком під час інтенсивних обстрілів Чернігова робили сюжети про чернігівців. Завдяки цьому люди дізнавались яким є життя в Чернігові під час облоги, —так прокоментував радник ОВА.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?