Коли вся увага суспільства прикута до передвиборчих перегонів – під шумок рейдери намагаються відібрати успішно працюючі підприємства однієї з найбільших агрокомпаній України Rostok-Holding Group. Відбувається це максимально зухвало і по-злочинному.
Основний офіс ДП «Росток-Холдинг» і його філії в регіонах заблоковані новою рейдерською атакою і відстороненням законного керівництва з посад.
Рейдерів, які паралізували підприємства, що належать компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ», і яких кришують з Росії, можна впевнено назвати бандитами. Адже їх дії якраз можна безпомилково кваліфікувати як злочин, що охоплюється визначенням — БАНДИТИЗМ. Члени добре організованого угруповання зі зброєю в руках здійснюють напад і погрожують працівникам підприємств компанії вбивством. Цікаво, що правоохоронці лише розводять руками – нічого вдіяти не можуть. Може, дійсно міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і К ° «кришують» рейдерські атаки ?!
Коротка хронологія подій останніх днів.
30 грудня 2018 р. традиційно у вихідний день, одночасно всі підприємства групи «Росток-Холдинг» зазнали нової рейдерської атаки. Були заблоковані головний офіс в Києві і кластери в регіонах. У приміщення увірвалися невідомі особи зі зброєю. На запитання адвокатів і представників медіа, на яких підставах сторонні знаходяться на території головного офісу і підприємствах групи, ті відповідати відмовилися, документи надавати також відмовилися. Тим більше — погрожували вбивством.
Як повідомляє прес-служба компанії, журналісти впізнали двох осіб, які перебували в головному офісі: Антон Шпіра (екс-заступник начальника Голосіївської прокуратури; люстрований і звільнений з посади, так як підписував документи і відкривав справи проти майданівців-патріотів), Артем Паршин (адвокат Лесі Софієнко, яку підозрюють у рейдерських захопленнях).
Згодом вдалося отримати нібито Рішення Національного агентства України з управління активами (АРМА). У ньому мова йде про відсторонення керівників «Росток-Холдинг» від займаних посад і призначення тимчасово виконуючих обов'язки.
Адвокати групи відзначають, що документ, який їм надали — рішення АРМА від 28.12.2018 року — є незаконним. Адже за умови передачі корпоративних прав компанії в управління АРМА, по-перше, повинна бути проведена оцінка майна, по-друге, майно має бути передано на конкурсній основі, по-третє, має бути укладений договір з керівником майна, по-четверте, інформація повинна бути доведена власникам майна. Жоден з пунктів не був виконаний.
Примітно, що номер рішення АРМА — № 1. Адвокати схиляються до думки, що події навколо «Росток-Холдинг» — нова схема заволодіння приватним бізнесом. До того ж виникає закономірне питання — до чого в ситуації з «Росток-Холдинг» корупційні злочини, якщо передаються активи, коли злочин не розслідувано, не підтверджене і не доведено до логічного завершення. Чому події відбуваються, коли ще немає вироку суду?
Адвокати групи вважають, що має місце класична схема рейдерства: спочатку порушується кримінальне провадження без мети довести справу до кінця, потім відбувається арешт активів, блокується діяльність підприємств, далі активи передаються в управління АРМА (до речі, інституція, яка створена державою!), а потім продаються за безцінь потрібним особам. Цинізм ситуації полягає ще й у тому, що діяльність компанії заблокували ще в період збору та відвантаження врожаю; мета — фінансово знекровити підприємства.
Стали відомі імена ініціаторів і «духовних наставників» цькування проти «Росток-Холдингу». Це — Яків Грибов (співвласник горілчаної компанії Nemiroff, живе в Росії), Сергій Тарасов (власник ТОВ «АЙ ЕНД Ю ГРУП ЮКРЕЙН»), Костянтин Лікарчук (звільнений зі скандалом з посади заступника голови ДФС в 2015 році; юрист громадянина Грибова), правоохоронні органи Харківської, Сумської та Чернігівської областей; вищі посадові особи Генеральної прокуратури; Муханов І.М. (прокурор Харківської прокуратури №6 Харківської області), Шинкарчук Я.А. (Суддя Харківського районного суду Харківської області, смт Покотилівка).
Мета цих осіб досить очевидна — забрати землі, елеватори, техніку, інше нерухоме майно. Залишити підприємства з непогашеними кредитами, неоплаченими податками і боргами, — впевнені в групі «Росток-Холдинг».
У січні цього року видання АНТИКОР оприлюднило прізвище одного з найактивніших аграрних рейдерів 2018 го року. Ним виявився засновник і власник компаній «Агроспецсервіс» — 57-річний Сергій Тарасов з Одеси — той самий, який активно сприяє росіянину Якову Грибову захопити родючі землі і виробничі об'єкти в Україні.
Про це «Антикору» розповів один з членів постійної комісії Одеської обласної ради з питань агропромислового комплексу, який попросив з метою особистої безпеки не публікувати його ім'я.
«Кількість зафіксованих в регіоні випадків відвертого рейдерства та спроб відбирання власності за рік з боку Тарасова і його партнерів просто зашкалює. Практично щотижня до нас звертаються місцеві фермери та підприємці з проханням допомогти протистояти нахабству і беззаконню Тарасова», — говорить один з членів постійної комісії.
Як стверджує депутат, Сергій Тарасов діє не самостійно. Підтримку в регіоні йому надає вищезгаданий Яків Грибов — партнер Тарасова і власник компанії Nemiroff.
«Грибов і Тарасов — давні партнери. Грибов забезпечує Тарасову прикриття з боку правоохоронних органів і використовує свої зв'язки в кримінальному середовищі. Кожен раз, коли Тарасову потрібно щось у когось «віджати», він це робить за допомогою місцевого криміналітету. А криміналітет користується повним сприянням з боку правоохоронних органів завдяки Грибову», — стверджують в Одеській обласній раді.
Раніше в інтерв'ю журналу «Forbes» Яків Грибов уже розповідав, як допомагав Сергію Тарасову «вирішити» проблему з високопоставленим генералом МВС.
«Якось ми з Сергієм розговорилися, він розповів мені про проблему з генералом МВС. З'ясувалося, що я знайомий з генералом. Я подзвонив йому і попросив зустрітися з Тарасовим. Генерал запросив його до себе додому. У кімнаті Сергій побачив рояль, сіл і заграв. Генерал, як з'ясувалося, теж любив грати на цьому інструменті. З тих пір вони дружать, а проблема товариша була вирішена», — розповів Грибов журналу «Forbes».
Нагадаємо, раніше Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав Одесу злочинною столицею України.
Але, як бачимо, щупальця одеської добре організованої злочинної мафії активно поширюється і на інші регіони України — Сумську, Чернігівську області...
https://www.facebook.com/RostokHolding/videos/824824537864525/
Тільки зараз починаєш усвідомлювати, як і чому не вдалося побороти злочинну мафію Міхаелю Саакашвілі в Одеській області. Напевно, було велике свято для всієї цієї пірамідальної верхівки, коли зняли з посади і потім позбавили українського громадянства грузина.
https://www.facebook.com/RostokHolding/videos/553759071765365/
https://www.facebook.com/RostokHolding/videos/755193354845109/
Якщо Вам відомі факти про порушення прав і інтересів бізнесу, повідомляйте до редакції сайту Суспільний кореспондент. Для відео-фотофіксації або інтерв`ю наші журналісти виїдуть на місце події.
У підготовці цієї статті використані матеріали з джерел: «Верховенство права», «Антикор», СТОПКОР, ІНТЕР, 5 канал, 112 тв канал, а також інформація від персоналу РОСТОК-ХОЛДИНГ (Ічня).
www.youtube.com/watch?v=LlB_Sv0IzyY&t=9s
така ж фігня. Чернігів