Четвертий місяць поспіль триває рейдерська атака на агропромислову групу «Росток-Холдинг».
Одночасно була заблокована робота всіх 17 підприємств холдингу в Чернігівській і Сумській областях. А це близько 2 тис. людей, разом з сім’ями – 10 тис людей!
Керівники «Росток-Холдинг» звернулися до Президента України, Генерального прокурора із заявою про те, що успішну агрокомпанію намагаються захопити рейдерським способом.
Але у відповідь рейдери в черговий раз вчинили дії, які вкотре паралізували роботу холдингу.
21 січня 2019 р. працівники філії агропідприємства «Росток-Холдинг» в Ічні на Чернігівщині стали жертвами обстрілів озброєних молодиків. Один робітників зазнав тілесних ушкоджень. Інцидент стався під час легальної спроби вивезення відбракованих тварин на забій.
«Ми вивозили відбраковане стадо на забій. Це звичайний операційний процес. Таке поголів’я малопродуктивне і, оскільки завдає лише збитків, направляється на забій. Поголів’я не є нерухомим майном, а отже не перебуває під арештом. Вся дозвільна документація є — протокол, договір купівлі-продажу. На пункті пропуску «ті тушки» зупинили автомобіль та відкрили вогонь. Крім того, завдали тілесних ушкоджень одному з працівників. Почувалися при цьому досить нахабно. Чому це сталося? Очевидно, отримали наказ від свого керівництва – так званих нових управителів, призначених АРМА», — коментує ситуацію на сайті Микола Копил, директор Ічнянського кластера групи «Росток-Холдинг».
Поліція та СБУ, які прибули на місце події, не перешкоджали молодикам.
«Поліція та СБУ фактично приїхали та поїхали з місця події. Хоча стрілянина відбувалася в рамках населеного пункту, жодного з молодиків не затримано. Ще до приїзду поліції та СБУ „тітушки“ завантажили всю зброю в авто та вивезли», — додає Микола Копил, директор Ічнянського кластера групи «Росток-Холдинг».
За фактом злочину акціонери групи «Росток-Холдинг» ЗНОВУ звернулися до Президента України, Генерального прокурора, бізнес-омбудсмена та керівника УМВС України в Чернігівській області Альохіна Е. В. з проханням втрутитися і допомогти відновити справедливість.
«Ми є однією з найбільших аграрних компаній в Україні. Попри ситуацію, яка склалася через потужну рейдерську атаку на компанію, ми вчасно платимо заробітну плату працівникам, виплатили орендну плату за паї, нами вчасно сплачуються також податки в бюджет.
Ми вкотре звертаємося до Президента України, Генерального прокурора та Бізнес-омбудсмена з проханням втрутитися і допомогти відновити справедливість. Ми хочемо якомога швидше повернутися до нормального режиму роботи. Адже попереду у нас — весняна посівна кампанія. За нами 2000 працівників, а це 10 000 людей разом із сім’ями», — зазначає Віктор Кияновський, акціонер групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ».
Нагадаємо, ситуацією, що склалася навколо рейдерського захоплення «РОСТОК-ХОЛДИНГ», зацікавилося Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).
10 січня 2019 році старшими детективами НАБУ розпочато досудове розслідування протиправних дій посадових осіб Національної поліції в Харківській області, Харківської місцевої прокуратури №6, судової гілки влади, а також Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.
Нагадаємо, що рейдерська атака на «Росток-Холдинг» — одну з найбільших аграрних компаній в Україні — триває вже четвертий місяць поспіль.
Активна фаза рейдерства почалася в жовтні 2018 року. Одночасно в один день була заблокована робота всіх 17 підприємств холдингу в Чернігівській і Сумській областях на підставі ухвали Харківського районного суду Харківської області (смт Покотилівка). Були арештовані активи та заборонено збирати урожай, а також здійснювати реалізацію зерна.
А 30 грудня 2018 року головний офіс у Києві та кластери в регіонах зайняли невідомі особи на підставі рішення АРМА № 1 від 28.12.2018 року.