Позитиви й негативи Чернігівської енергокомпанії

Голова правління ПАТ «Чернігівобленерго» Володимир Ткач про взаємовідносини зі споживачами, надійність енергопостачання, новий веб-ресурс «інтернет кабінет «Енерго» та фінансово-економічну діяльність підприємства.

Енергія Ткаяч26 січня 2016 року   Голова правління ПАТ «Чернігівобленерго» Володимир Ткач провів першу в цьому році прес-конференцію, яка стала також і підсумковою, за рік, що минув.  Керівник Товариства ділився з представниками чернігівських  ЗМІ  як  здобутками, так і проблеми енергокомпанії.

За рік, що минув споживачі Чернігівщини, в цілому, знизили споживання електроенергії на 55 млн.кВт/год.   Між тим, населення  стало споживати електроенергії більше на 2,5 млн.кВт/г.

Дебіторська заборгованість споживачів перед  ПАТ «Чернігівобленерго» на 1 січня 2016  складає близько 75 млн. грн. При цьому підприємство не має боргів перед державним підприємством «Енергоринок» і  в повному обсязі забезпечує електроенергією споживачів. Торік, сума боргу станом на аналогічний період була  вдвічі меншою. Фактично  у 2015 році споживачі Чернігівщини збільшили свій борг перед енергетиками на 35 млн. грн.  В категорії основних боржників  теплопостачальні організації: ПАТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «НіжинТеплоМережі»,  їх сумарний борг складає більше 26 млн. гривень. Також платіжної дисципліни не дотрималося   я населення, через зростання  тарифів на електроенергію. Побутові абоненти протягом минулого року  накопичили борг у 8 млн.грн. і на сьогодні винні енергетикам близько 18 млн. грн.

Голова правління Володимир Ткач, вкотре звернув увагу на застосування в побуті багатотарифних приладів обліку, як реальний спосіб економії в оплаті за електроенергію  та навів статистику по Чернігівській області. Динаміка хоч і позитивна, у 2015 році в побуті  встановлено 2000 багатозонних електролічильників проти 500 шт. за 2014 рік, але  в переважній більшості,  споживачі   економити  ще не налаштовані.

В 2016 році  Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг передбачено подальше поетапне підвищення побутових тарифів.

З 1 березня 2016 року на 23%.

З 1 вересня 2016 року на 24%.

На остаточному  етапі у березні  2017 року тарифи на електроенергію складуть  до 100 кВт/г  — 0,90 коп., понад 100 кВт/г – 1,68 грн.

Тому встановлення багатотарифного приладу обліку дозволить сплачувати  за електроенергію, спожиту  вночі, на 50% менше від вартості тарифу.

Голова правління Володимир Ткач зазначив, що у 2016 році програмування багатозонних приладів обліку для населення, Товариство здійснюватиме безкоштовно.

У випадках, коли одні споживачі розумно економили, застосовуючи законні методи, інші намагалися споживати електроенергію поза приладами обліку. З такими порушниками трудової дисципліни боролася інспекція енергонагляду Товариства.

За рік інспектори склали майже 1000 актів про порушення правил користування електроенергією. Сума найбільшого штрафу становила 93 тис. грн. Переважна більшість актів – це самовільне підключення до електромереж Товариства.

Розраховуватися за спожиту електроенергію незабаром можна буде дистанційно. Таку можливість юридичним особам дає новий програмний продукт «інтернет-кабінет Енерго», який упродовж останніх 8 місяців розробляли фахівці ПАТ «Чернігівобленерго».

Володимир Ткач повідомив, що  новий веб-сервіс вже працює з 1 січня. На першому етапі, юридичні особи- споживачі (в області їх 12,5 тисячі) можуть укласти додаткову угоду з компанією, зареєструватися на її сайті, зайти на персональну сторінку і подивитися дані про свої обсяги споживання, борги, суму передоплати, передати показання лічильника.

На другому етапі  юридичний споживач перейде на повну електронну звітність, дистанційно, за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП). Окрім функцій, доступних усім зареєстрованим користувачам, власники електронного цифрового підпису можуть: підписувати занесені показання приладів обліку та надсилати їх до РЕМ, ЧнМЕМ; отримувати підписані електронним цифровим підписом з боку ПАТ «Чернігівобленерго»

Після підписів файли зберігатимуться  в базі даних на особовому рахунку споживача.

Даний спосіб заповнення звіту призводить до виключення всіх можливих візитів в структурний підрозділ «Чернігівобленерго» та мінімізує часові і матеріальні витрати споживача.

Тестову версію «особистого кабінету» для населення  по м. Чернігів  планується презентувати у лютому 2016 року.

Далі Володимир Ткач зупинився на стані енергообладнання, аварійних відключеннях та виконання ремонтно-відновлювальних робіт  в електромережах, а  також  фінансово-економічній діяльності, котра спричинила  не виконання технічних та інвестиційних зобов’язань Товариства. Він повідомив, що Товариство у 2015 році мало значні плани по реалізації низки технічних заходів в електромережах з метою підвищення надійності роботи електромереж та якості електропостачання споживачів. Були укладені договори та проведені тендери на придбання опор, проводів, вимикачів та іншого обладнання, необхідного для експлуатації  електромереж, але майже  все  не було оплачено фінансовим директором  Товариства  Стройним Р.В.  Близько 15 млн. грн., передбачених в тарифі на розвиток електромереж  Чернігівської області, Товариство не змогло вкласти у придбання матеріалів, через  їхню несплату  фінансовим директором Стройним Р.В.

Переважна більшість скарг, що надійшли  від споживачів до кол-центру, стосувалися низької якості напруги. Однак, через відсутність фінансування  заплановані роботи в розподільній мережі  проведені не були.  Володимир Ткач зауважив,  що спільно з технічним директором   несе відповідальність за безперебійне енергопостачання споживачів, за якість послуг, за електробезпеку  населення та безпечні умови  роботи персоналу.  Він рік намагався  переконати фінансового директора  виконувати свої обов’язки, але безрезультатно.

Як наслідок,  до вирішення ситуації залучили правоохоронні органи, які  і мають  все з'ясувати.

Вікторія ГОНЧАРОВА

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?