Посилити Апарат Верховної Ради рекомендують експерти ЄС-ПРООН

Експерти проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи надали рекомендації щодо посилення Апарату Верховної Ради України.

Експерти проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи представили заключний звіт за результатами проведення у січні-лютому 2020 структурно-функціонального аналізу Апарату Верховної Ради України. Предметом аналізу була поточна структура Апарату та його функції, від системи управління персоналом – до впровадження IT-рішень. Висновки звіту мають стати основою для розробки Плану стратегічного розвитку Апарату.

«Європейський Союз підтримує Україну у зміцненні державних інституцій, і ми віримо, що цей аналіз підготує підґрунтя для подальшого оновлення Апарату Верховної Ради України», — зазначив Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні.

Головний висновок аналізу звіту полягає у тому, що зміна функцій окремих підрозділів та порядку взаємодії між ними навряд чи принесе відчутний результат без врахування нового стратегічного контексту та змін в організаційній культурі. Саме тому керівництву ВРУ рекомендується невідкладно розробити та затвердити стратегічний план розвитку Апарату. Основні рекомендації звіту включають наступне:

  • Запровадити стратегічне планування в Апараті ВРУ, визначити його місію, цінності та цілі на найближче майбутнє. На думку експертів, План стратегічного розвитку має стати одним з ключових документів програми реформи Апарату.
  • Підвищити ефективність кадрової політики – від добору до просування та переведення між підрозділами.
  • Створити навчальний (тренінговий) центр для розвитку гнучких (soft skills) знань і навичок та стандартних (hard skills) дисциплін, що потрібні державним службовцям, які працюють в Апараті.
  • Продовжити роботу над впровадженням IT-рішень щодо документообігу та законотворення.
  • Посилювати внутрішню та зовнішню комунікацію, включаючи присутність парламенту у соціальних мережах

Постійна представниця Програми розвитку ООН в Україні Дафіна Ґерчева заявила, що ПРООН високо цінує рішучу підтримку Апаратом процесу парламентської реформи.

«У Декларації щодо порядку денного до 2030 року йдеться про визначну роль парламентів у підтримці та моніторингу впровадження Цілей сталого розвитку, — відзначила Ґерчева. —Ми вітаємо дієвий підхід Апарату до запровадження організаційних змін, які сприятимуть підвищенню ефективності українського парламенту».

У свою чергу, Керівник Апарату Вячеслав Штучний подякував експертам проєкту Європейського Союзу та ПРООН, зазначивши значний обсяг виконаної роботи в рамках структурно-функціонального аналізу.

«Ми ретельно вивчимо всі рекомендації та, найбільш вірогідно, перетворимо їх на дорожню карту реформування Апарату парламенту», — сказав Штучний.

Додаткова інформація:

Структурно-функціональний аналіз був проведений Офісом парламентської реформи (ОПР) спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (Westminster Foundation for Democracy) у січні-лютому 2020 року в рамках проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи. ОПР є ключовим компонентом Проєкту та дорадчою групою для керівництва ВРУ та її Апарату, загальне керівництво роботою якого здійснює Голова ВРУ. Проєкт ЄС-ПРООН з парламентської реформи має на меті посилити функціонування українського парламенту, роблячи його суттєво більш ефективною, підзвітною та прозорішою інституцією.

Микола Ябченко

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?