Лідером березня в репутаційному рейтингу політиків стали Давід Сакварелідзе та Наталія Яресько, найбільше втратили Петро Порошенко та Олег Березюк – результати дослідження Центру стратегічних комунікацій, інформує «Слово і діло».
За результатами експертного дослідження, найбільше репутаційних балів протягом минулого місяця здобув колишній заступник генерального прокурора України Давід Сакварелідзе. Крім нього, в трійку лідерів увійшли міністр фінансів України Наталія Яресько та Юлія Тимошенко. Лідерами антирейтингу стали президент України Петро Порошенко, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк та прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.


· вибори міського голови Кривого Рогу.
Політиками, які покращили свою репутацію, стали Давід Сакварелідзе (2,3 бали з 5 можливих), Наталія Яресько і Юлія Тимошенко (по 1,1 бали), Олександр Турчинов (0,8 бали), Олег Тягнибок (0,7 бали) та ін.
Найгірші показники отримали Петро Порошенко (- 2,7 бали з -5 можливих), Олег Березюк (-2,2 бали), Арсеній Яценюк (-2,1 бали), Андрій Садовий (-1,8 бали), Ігор Кононенко (-1,5 бали) та ін.
Серед парламентських партій позитивний результат отримала лише Радикальна партія Олега Ляшка – 0,1 бали з 5 можливих. Всі інші – негативний. Найбільше репутаційних втрат зазнали «Блок Петра Порошенка» (-3,6 бали), «Об’єднання «Самопоміч» (-2,8 бали) та «Народний фронт» (-2,1 бали).
За словами ініціатора «Українського репутаційного рейтингу», директора Центра стратегічних комунікацій Валентина Войткова, подібний результат свідчить про те, що майже всі ключові політичні гравці втрачають довіру та підтримку з боку основних груп впливу.
«Прем’єріада, ігри навколо Генеральної прокуратури та вибори у Кривому вдарили по репутації БПП, «Народного фронту» та «Об’єднання «Самопоміч». Всі інші топ-політики та парламентські партії на їх фоні виглядають краще, але це тому, що на даний момент немає альтернативи. У суспільстві великий запит на іншу якість політики та комунікацій. Перший, хто зможе її надати, отримає шанс одразу здобути велике представництво в парламенті та інших органах влади», — вважає Валентин Войтків.
«Український політичний клас є банкрутом, він нічого не може запропонувати суспільству. Рівень його легітимності дедалі падає, тобто все більше людей все частіше ставлять незручні запитання. Вони не розуміють: чому саме ці люди наділені правом визначати їх майбутнє. Врешті-решт, ця політична криза завершиться оновленням політичної еліти. Питання лише в тому, коли в Україні визріє нова соціальна сила, яка з одного боку буде достатньо потужна, щоб змінити правила гри, а з іншого боку, достатньо мотивована, щоб не консервувати ситуацію, як це відбувається зараз», – зазначив експерт «Слова і Діла» Валентин Гладких.