«Нові» злочинці телефонують людині та видають себе за працівників банку, в якому обслуговується потенційна жертва. Декілька стандартних фраз, які громадянин неодноразово чув у фінансовій установі, і псевдобанкір за лічені хвилини знімає з картки всі гроші.
Про це повідомили в прес-службі поліції Чернігівщини.
Таке трапляється ледь не щодня, а жертвами аферистів стають як сільські жителі, так і містяни. В момент скоєння злочину шахрай може знаходитись у будь-якій точці країни, а ваш номер телефону набрати навмання, або знайти його у якійсь базі.
Головне завдання злочинця – задурити голову жертві, усіляко спонукати її продиктувати секретні дані картки. Далі – справа техніки та наявності банкомату неподалік. Декілька клавіш і ваші гроші вже в кишені невідомого злочинця.
Довіра – це гачок. Коли людина починає вірити незнайомому голосу, вона перетворюється на жертву. Не підозрюючи, що таке може статися, 54-річна мешканка Сновського району повірила, що їй телефонує співробітник одного з державних банків. Жінка продиктувала усі секретні дані псевдобанкіру, а згодом виявила, що з рахунку зникло 8 тисяч гривень.
Ще один цинічний спосіб видурювання грошей у жінок літнього віку – легенда про те, що син/онук/племінник потрапив у ДТП. Вони пропонують матерям заплатити гроші, щоб питання було вирішено. Інакше, мовляв, родич матиме проблеми із законом і навіть може потрапити за грати.
Варто зазначити, що шахраї часто телефонують навмання і свідченням цього є непоодинокі курйозні випадки, коли жінці телефонує син, якого в неї немає і ніколи не було, вона має лише доньку. Але тим не менш, за теорією вірогідності, рано чи пізно шахраю таки трапляється мати, яка не кидає слухавку і потрапляє на «гачок» довіри.
Саме так сталося з 70-річною прилучанкою, яка на емоціях розказала незнайомцю, де мешкає та віддала в руки його посереднику 10 тисяч гривень. Материнське серце готове на все, аби лише витягти дитину із халепи. Лише трохи відійшовши від шоку, літня жінка таки зателефонувала синові та зрозуміла, що він вдома, живий та неушкоджений і гадки не має про якусь там вигадану аварію.
За даними фактами відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) – карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Триває досудове розслідування.