Поле імені загиблого воїна. Відео

Скільки б років не минуло, афганська війна озивається у спогадах всіх, хто пройшов її шляхами. Для пам'яті тих, хто втратив рідних і близьких, немає терміну давності…

При в’їзді у село Камінь Новгород-Сіверського району Чернігівської області стоїть великий пам’ятник з гранітного каменю. Він встановлений на честь односельчанина, який загинув у 20 років на чужині…

Василь Живодер народився 28 вересня 1963 у с.Камінь Новгород-Сіверського району.

До призову на військову службу навчався в автошколі.

У квітні 1982 р. відправлений сержантом в Афганістан.

Неодноразово брав участь в бойових операціях і супроводі автомобільних колон.

1 червня 1983 року поблизу населеного пункту Ділар колона, у складі якої знаходився і Василь,  була обстріляна противником.

Воїн загинув у вогні, рятуючи майно палаючої машини.

За мужність і відвагу нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно).

Пам'ять про подвиг загиблого односельця увічнена у пам'ятному знакові, що розташований при в'їзді у село Камінь. Напис на камені свідчить про те, що поле названо на честь імені Василя Живодера.

У цьому селі проживає мати загиблого Василя Живодера – Лідія Живодер.

Пам'ять про загиблого односельця зберігається у Кам'янсько-Слобідській загальноосвітній школі. У фойє навчального закладу розгорнутий куточок пам'яті загиблого Василя Живодера.

В контексті. За час Афганської війни Чернігівщина втратила 116 своїх земляків

15 лютого 1989 року було завершено виведення радянських військ з Республіки Афганістан. Спецоперація СРСР в Афганістані тривала з 25 грудня 1979 р.

Радянсько-афганську авантюру називають по-різному: локальна війна, афганська війна, радянсько-афганська війна, вторгнення СРСР, окупація, агресія, війна без перемоги, програна війна, незрозуміла війна, спецоперація СРСР в Афганістані… Але якби там не було, ті, хто воював в Афганістані, були громадянами СРСР — країни, яка на той час існувала…

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?