Як здійснюється контроль за готовністю теплових господарств соціальної сфери до роботи в опалювальний період.
Держенергонагляд, у межах компетенції, здійснює контроль за ходом підготовки теплових господарств до роботи в опалювальний період 2021—2022 років споживачів соціальної сфери. Перевіряється проведення гідравлічних випробувань теплових мереж на щільність та міцність, промивань та випробувань устаткування теплових пунктів і систем опалення у визначені строки.
Так, за інформацією соціально важливих споживачів теплової енергії (закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти) гідропневматичні промивання систем опалення загалом по країні вже проведено на 5 851 об’єкті. Гідравлічні випробування систем опалення на щільність та міцність здійснено на 8 389 об’єктах.
Територіальними органами Держенергонагляду у складі відповідних комісій споживачів теплової енергії підтверджено стан готовності 5 868 теплових господарств до роботи в ОП 2 045 суб’єктам господарювання. З них підписано 4 984 акти готовності теплового господарства до роботи ОП закладам охорони здоров’я, освіти, дошкільної освіти та іншим об’єктам соціально важливого призначення.
Під час участі у комісіях перевіряється наявність розпорядчих документів, складених планів організаційно-технічних заходів, оформлених актів виконаних робіт та іншої технічної документації. Проводиться огляд технічного стану теплових господарств закладів та виконання запланованих робіт.
Крім того, з 30.08.2021 по 03.09.2021 інспекторами Управління Держенергонагляду у Чернігівській області підписано 19 актів готовності до опалювального періоду теплових господарств споживачів соціальної сфери, а саме:
- дошкільні навчальні заклади – 6 актів;
- загальноосвітні школи – 8;
- навчальний заклад – 1;
- лікувальні заклади – 3.
Держенергонагляд наголошує, що тільки чітко спланована, технологічно та організаційно забезпечена робота з підготовки теплових господарств країни може гарантувати стале функціонування теплоенергетичного сектору в зимовий період.