Пацієнт, який потрапив у лікарню, отримує кров безкоштовно

Центри крові у регіонах мають закривати потреби лікарень і безоплатно забезпечувати пацієнтів необхідними компонентами крові. Якщо ж людину, котра потребує переливання крові, змушують платити за кров або самостійно шукати для себе донорів — це протизаконно.

Про це співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України» Ірина Славінська розповіла в інтерв’ю Interfax Україна.

«Наразі лікарні не просять пацієнтів здати кров: її замовляють у центрів крові і роблять це так, щоб мати відповідний запас. Пацієнт, потрапивши у лікарню, отримує кров безкоштовно, а держава забезпечує центри крові витратними матеріалами і заробітними платами. Тому, якщо у пацієнта вимагають платити за кров або шукати донорів, про це треба повідомити нам, бо у 99% випадків це корупція», — пояснює Ірина Славінська.

Вона наголосила, що система має працювати так, щоб на регіональному рівні центри крові заготовляли, тестували, переробляли і доставляли кров та її компоненти.

На госпітальному рівні лікарні мають вчасно замовляти кров, створити у себе банки крові і поставити відповідне обладнання для її зберігання. Раніше такої структури не було: центри крові працювали на підставах ліцензії про медичну практику. Наразі ми говоримо про впровадження відповідної ліцензії на заготівлю крові та її компонентів. Саме таку ліцензію мають отримувати центри крові, адже заготівля крові не має ніякого відношення до лікувального процесу. Кров — це скоріше ліки. Такий підхід до роботи центрів крові відповідає стратегії євроінтеграції, яка передбачає не лише новий вже прийнятий закон, а й всі відповідні нормативно-правові акти, які визначатимуть, як кров переробляється, де вона зберігається, хто може виконувати відповідні функції тощо.

Номер координаційного центру, за яким можна повідомити про порушення прав пацієнтів щодо доступу до донорської крові: 067 208 03 03

Аби залучати нових донорів та ефективніше закривати потреби країни у крові, ДонорUA проводить різноманітні акції та заходи, що популяризують донорство, ведуть просвітницьку діяльність, руйнуючи міфи й роблячи сферу донорства зрозумілішою й доступнішою. Зокрема для цього було започатковано кампанію #Розквітай, яка розповідає про донорство крові як корисну та прогресивну практику. Організація займається також транспортуванням донорської крові до фронту, підтримує 22 центри крові по Україні й адресно допомагає пацієнтам, які потребують переливання крові.

Якщо ви маєте таку можливість, станьте донором — реєструйтеся на ДонорUA та зручно плануйте донації в особистому кабінеті. Проте здавати кров можливо лише раз на 2-3 місяці, тоді як підтримувати донорський рух гривнею можна щодня. 

Задонатити ДонорUA можна, поповнивши Монобанку для фронтової логістики крові, оформивши платіж/підписку на Buy Me a Coffee або іншим зручним для вас способом.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?