Обгородження молодих лісових насаджень – примха чи необхідність?

Останнім часом всі засоби масової інформації активно обговорюють наболіле питання – збереження та примноження лісів. Звідусіль тільки й чути: незаконні рубки, вивіз кругляку за кордон, розкрадання лісів… На жаль, проблема справді існує. Та чи існує її вирішення в наших реаліях?

Усі ті, хто незаконно  вирубує і розкрадає зелене багатство нашої держави, аж ніяк не турбуються про наслідки. На справді, єдині, хто вкладає значні кошти й сили у збереження і відновлення лісів – це лісові господарства, як би не банально це звучало після безлічі переконань «активістів» у протилежному. Лісгоспи вирубують ліси!!! Так, рубки проводяться, але лімітовані. Та в свою чергу саме вони, лісові господарства, і займаються залісненням, щорічно вкладаючи величезні кошти у лісовідновлення та охорону.

lis-ohorona-2Звичайно, не все йде гладко. Ось, наприклад, останнім часом гостро постала проблема псування лісових насаджень дикими тваринами. Особливо це помітно по Коляжинському та Кобижчанському лісництвах ДП «Ніжинського лісгоспу». У зимовий період, коли випадає сніг, тварини об’їдають молоді пагони дерев, псуючи, або й узагалі, знищуючи, увесь майбутній приріст.

Саме тому лісівники з ранньої весни до пізньої осені проводять огородження лісових культур, адже уберегти насадження від пошкоджень справа не просто кропітка, але й надзвичайно необхідна.  Так, у цьому році Ніжинським лісгоспом вже було огороджено близько 13 гектарів й заплановано ще сім. Для полегшення праці було придбано новий ямобур, що значно пришвидшив і полегшив досягнення поставлених цілей.

lis-ohorona-3Та, на жаль, навіть у такій благородній справі, як збереження лісових культур від потрав дикими тваринами, не обійшлося без зайвих коментарів. Лісівники обгороджують ліс! Усеж перш, ніж критикувати, необхідно розібратися.

Якщо не обгородити – тварини знищать молоді насадження, і, відповідно, цьогорічного приросту не буде. У разі повторення такої ситуації з року в рік проблема безлісся постане насправді. Саме тому робота лісових господарств по збереженню і відновленню лісів надзвичайно важлива, хоча, на жаль, нікому й непомітна….

Юлія Стрілець, ДП «Ніжинське лісове господарство»

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?