Керівники західних країн в один голос продовжують заявляти, що ніколи не визнають Крим частиною Росії. Таку ж думку висловлюють і німецькі політики.
На перший погляд, здається, що позиція Берліна однозначна. Однак, якщо придивитися, то можна помітити, що за всіма заявами криється бажання виторгувати для себе щось цінне. На думку німецьких ЗМІ, мова йде не лише про відновлення цілісності України, а про історичну справедливість у широкому контексті.
А в тім все відбувається у закономірній послідовності: якщо Російська Федерація відтяпала частину території України — Крим, чим порушила усі міжнародні домовленості, то чому Німеччина так само не може повернути собі Калініград (Кенігсберг — Königsberg ), який колись, з 1773 по 1945 роки. належав Німеччині.
Військові експерти вважають, що головною метою Німеччини в даний момент виступає Калінінградська область. Про це свідчить те, що на кордоні з анклавом збільшується військовий контингент, до того ж активно змінюється ситуація в соціально-економічних сферах. За результатами численних досліджень, переважна частина молодого населення Калінінградської області ніколи не була на своїй історичній батьківщині і в даний момент не асоціює своє майбутнє з Росією. Економічна політика, яка почалася 25 років тому, також принесла свої результати. Більше 75% капіталу в російській області належить Німеччині. Все це ставить під загрозу майбутнє Калінінградської області в складі Російської Федерації.