НАШ КРАЙ на Чернігівщині знає, як вдихнути життя в освітянську галузь

Наш крайОстаннім часом, освітянська галузі на Чернігівщині переживає не найлегші часи. Закриваються школи, йдуть із професії вчителі, якість освіти знижується. Повернулась навіть така ганебна практика, як затримка виплат заробітних плат. У такий спосіб намагаються скоротити видатки з місцевих бюджетів у багатьох районах області.

Так, у Городнянському районі, вчителів кількох шкіл відправили у відпустку за свій рахунок. Не в найкращому стані і профтехосвіта, яка могла б розвиватись і надавати такі потрібні кадри для агропідприємств.

Вдихнути життя в освітянську галузь області цілком реально – вважають у партії «Наш край» .

Представник цієї політичної сили – ректор Чернігівського Національного університету імені Т. Шевченка Микола Носко – переконаний: розв’язання проблеми слід шукати в економічній площині. «Чернігівська громада повинна мати право усі свої економічні здобутки використовувати на вирішення нагальних проблем регіону, а не просити для цього грошей у держави», — заявив він, коментуючи ситуацію із вимушеними відпустками працівникам сільських малокомплектних шкіл.

«Економія коштів здійснюється в будь-який спосіб – як відповідно до чинного законодавства, так  і всупереч йому», — скаржаться педагоги з чернігівської глибинки, — відтак доводиться йти у вимушені відпустки. А від цього насамперед страждають діти».

«Завдання влади – забезпечити повноцінний навчальний процес і соціальні гарантії працівникам галузі. Саме це ми і збираємось робити з потужною командою «Нашого краю»», — запевнив Микола Носко.

Тетяна ТЕРЕЩЕНКО

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?