Народні депутати всіх фракцій дали зелене світло СМС-благодійності

18 травня 2016 року парламент прийняв у першому читанні законопроекти 2297 і 3467, які запроваджують СМС-благодійність в Україні і звільняють доброчинні повідомлення від податків. Завдяки цьому повна сума «мобільної» пожертви доходитиме до адресата, процес надання допомоги стане прозорим і підзвітним, а стати благодійником у кілька кліків зможе кожен власник мобільного телефона.

Про це повідомили нашому виданню в Українському форумі благодійників.

благодійністьЗранку в сесійній залі депутатів було не достатньо для прийняття проектів у першому читанні. Трибуна Верховної Ради була заблокована, і фракція Радикальної партії принципово не голосувала ні за що. Але для СМС-благодійності вперше за два тижні зробили виняток, на кілька хвилин розблокували трибуну і дозволили нардепам віддати голоси за прогресивний метод надання благодійної допомоги.

«Сьогоднішнє голосування засвідчило, що благодійність об’єднує парламент. Це тому, що вона – поза політикою. Я рада, що ми знайшли спільну мову з авторами альтернативного законопроекту і домовилися про їх об’єднання. Наше першочергове завдання – допрацювати законопроекти до другого читання і ухвалити їх у сесійній залі ще до кінця поточної сесії», — зазначила народний депутат Світлана Войцеховська (фракція політичної партії «Народний фронт»), співавтор законопроекту 2297 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень».

«Як показує практика збору благодійних пожертв на потреби української армії, послуги мобільного зв'язку, зокрема текстові повідомлення, є найпростішим та найдоступнішим засобом для перерахування коштів на благодійність. Наш законопроект розроблено з метою усунення податкового навантаження та запровадження в Україні ефективного і дієвого засобу для збору коштів на благодійні цілі», — сказала народний депутат Тетяна Острікова (фракція "Об'єднання «Самопоміч»), співавтор законопроекту 2297-1.

«Якщо депутати остаточно підтримають законопроекти № 2297 та 3467, то ми нарешті отримаємо простий, доступний та законний механізм збору ресурсів, який дозволить терміново зібрати кошти для вирішення екстреного питання. Радий, що вдається прибрати перепони та створити умови для ефективної системної роботи благодійних організацій», – повідомив народний депутат Гліб Загорій, (фракція «Блоку Петра Порошенка»), співавтор законопроекту 3467 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень)».

«Прикро, що Верховна Рада цілий рік не знаходила можливості розглянути такі важливі законопроекти у складний для України час. Водночас ми вдячні парламенту за консолідацію, яка відбулася сьогодні в сесійній залі. Тепер важливо якомога швидше допрацювати законопроекти і запровадити прозорий механізм СМС-благодійності, який слугуватиме тим, хто потребує підтримки суспільства», — прокоментувала народний депутат Оксана Корчинська (фракція Радикальної партії Олега Ляшка), співавтор альтернативного законопроекту 2297-1 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійного голосового та текстового повідомлення».

«СМС-благодійність запровадить чіткий механізм, який гарантує, що пожертвувані кошти дійдуть до адресата», — аргументував у сесійній залі народний депутат Іван Крулько (фракція «Батьківщина»), співавтор законопроекту 2297-1.

Під час свого виступу в сесійній залі народний депутат Олександр Долженков (фракція Політичної партії «Опозиційний блок») зазначив, що механізм, закладений в законопроектах про СМС-благодійність, зводить нанівець корупційні можливості у цій сфері, а також заохочує допомагати кожного – завдяки впевненості, що всі 100% пожертви отримає той, кому вона призначалася.

«До цієї події ми йшли три роки. Саме у травні 2013 р. відбулася перша зустріч усіх мобільних операторів з представниками благодійних організацій, на якій ми ухвалили спільне стратегічне рішення про необхідність впровадження СМС-благодійності в Україні. Протягом 3-х років ми розробляли модель, виписували законопроекти, проводили узгодження з урядом та парламентськими фракціями. Після ухвалення законопроектів ми чекаємо мобілізації операторів телекомунікацій, які швидко розроблять та запровадять практичні механізми переказу пожертв через благодійні текстові та голосові повідомлення, які стануть доступними для всіх прозорих та підзвітних благодійних організацій», — підсумувала Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.

Український форум благодійників дякує всім, хто мріяв, вивчав досвід, писав законопроекти, коментарі, листи, подання, новини, статті, проводив переговори, виступав публічно і переконував у кулуарах, знімав сюжети, і, звісно, голосував за СМС-благодійність в Україні.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?