Український інститут національної пам’яті в чергове нагадує про вимогу демонтажу пам’ятника Марксу на території фабрики «Рошен».
Український інститут національної пам’яті вдруге надіслав листа до керівництва Київської кондитерської фабрики «Рошен», у якому нагадує про вимогу демонтажу пам’ятника Карлу Марксу на її території, в установленому Законом України порядку. Про це проінформувала прес-служба Інстиуту національної пам’яті.
Як стало відомо зі звернень громадян, на території фабрики знаходиться пам’ятник К. Марксу, лідеру міжнародного комуністичного руху та співавтору «Маніфесту комуністичної партії».
Вчення «марксизму» стали підґрунтям для утвердження комуністичних тоталітарних режимів на території України та інших країн Східної Європи. Активна меморіалізація засновників комуністичної ідеології Карла Маркса та Фрідріха Енгельса (зокрема, шляхом масового встановлення на їхню честь пам’ятників) були важливою складовою пропаганди ЦККПРС комуністичного тоталітарного режиму.
Відповідно до українського законодавства, пам’ятник К. Марксу на території Київської кондитерської фабрики «Рошен» є символікою комуністичного тоталітарного режиму та підлягає обов’язковому демонтажу.
З огляду на значний суспільний резонанс, а також те, що Президент України Петро Порошенко визнав завершення процесу декомунізації питанням національної безпеки, звертаємося до ПАТ «Київська кондитерська фабрика «Рошен» вдруге. Перший лист з нагадуванням про необхідність демонтажу пам’ятника К. Марксу Інститут надіслав 25 вересня 2015 р. На жаль, офіційної відповіді ми досі не отримали, зазначається в повідомленні прес-служби Інстиуту національної пам’яті.
Довідка:
Нагадуємо, що 21 травня 2015 р. набрав чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Відповідно до частини першої статті 3 зазначеного Закону, пропаганда комуністичного тоталітарного режиму та його символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму та заборонена законом. Частиною першою статті 4 зазначеного Закону публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму на всій території України заборонено.
Згідно з підпунктом «д» пункту 4 статті 1 зазначеного Закону, символікою комуністичного тоталітарного режиму є, у тому числі, зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.
У додатку: повторний лист Інституту до Генерального директора Публічного акціонерного товариства «Київська кондитерська фабрика «Рошен» Гуськова С. О.