На допомогу по вагітності виплачено 30,3 млн грн

16 серпня в Чернігові відбулася нарада з начальниками відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, яка пройшла під головуванням начальника управління Володимира Нашиванька.

На нараді розглянуто низку питань, серед яких:

про підсумки діяльності управління виконавчої дирекції Фонду та його відділень за I півріччя 2018 року і перспективи роботи в III кварталі,

дотримання законодавства та нормативних документів Фонду при призначенні та здійсненні матеріального забезпечення та страхових виплат застрахованим особам,

виконання бюджету за I півріччя поточного року, підсумки роботи служби страхових експертів з охорони праці області за I півріччя та основні завдання на III квартал,

діяльність відділень управління виконавчої дирекції щодо відновлення здоров'я та працездатності застрахованих осіб і потерпілих на виробництві,

надання їм медичних та соціальних послуг за I півріччя поточного року.

Відкриваючи нараду Володимир Нашиванько акцентував увагу присутніх на вирішенні проблемних питань роботи управління та його відділень.

На нараді, зокрема, зазначалося, що в I півріччі 2018 року, підприємствами, установами та організаціями до відділень управління подано 15 804 заяви-розрахунки на фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду на загальну суму 118,7 млн грн, що на 36,9 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Забезпечувалась виплата наступних видів допомоги: по тимчасовій непрацездатності — 87,8 млн грн, що складає 74,0 % від суми всіх витрат на допомогу; по вагітності та пологах — 30,3 млн грн, або 25,5 % від всіх витрат та на поховання — 541,2 тис. грн, або 0,5 %.

Допомогу отримали: по тимчасовій непрацездатності – 34931 застрахована особа по 53073 листках непрацездатності, по вагітності та пологах – 1579 осіб; на поховання – 132 особи.

Станом на 1 липня 2018 року відділення області здійснювали страхові виплати 3327 потерпілим на виробництві та членам їх сімей, в тому числі: 3 157 – потерпілим в разі часткової чи повної втрати працездатності та 170 особам, які втратили годувальника, з них — 291 — потерпілі та утриманці, які тимчасово переселились з Донецької та Луганської областей.

Застрахованим особам та членам їх сімей виплачено – 35,8 млн грн, в тому числі – 5,7 млн грн потерпілим-переселенцям. В порівнянні з цим же періодом 2017 року розмір виплачених страхових сум збільшився на 9,0 млн грн, або на 33%.

Сума середньомісячного розміру страхової виплати на одного потерпілого та особу, яка має на це право в разі смерті потерпілого, в цілому по Чернігівській області станом на 1 липня становить 1792 грн, що на 38% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року (1299 грн.).

У структурі страхових виплат основна частина припадає на щомісячні страхові виплати потерпілим та членам їх сімей — 94%; 3% — на одноразові допомоги в разі часткової втрати працездатності та в разі смерті потерпілого; 3% — на виплату допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та на відшкодування витрат на поховання.

Забезпечується безперебійне надання матеріального забезпечення застрахованим особам та проведення страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей).

За рахунок коштів Фонду у I півріччі направлено на відновлюване лікування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів 438 застрахованих осіб, у тому числі 8 дітей у супроводі одного з батьків (застрахованої особи). Отримали лікування у звітному періоді 372 особи.

Крім того, на медико-соціальні послуги 306 потерпілим від трудового каліцтва та професійних захворювань в області витрачено майже 2 млн 635 тис. грн.

Під час наради відбувся обмін думками щодо шляхів покращення роботи відділень з актуальних питань загальнообов'язкового державного соціального страхування України.

Євгеній Медведенко

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?