Попри системні обстріли та атаки російської армії української цивільної інфраструктури, зокрема й медичної, в Україні працюють над відновленням медзакладів. Йдеться про пошкоджені українські лікарні, амбулаторії, пологові, поліклініки тощо.
Про це повідомили редакції в Міністерстві охорони здоров'я.
Від початку повномасштабної війни на Чернігівщині повністю відновлено 38 об’єктів медзакладів, ще 19 – відновлені частково.
Протягом понад двох років у різних регіонах України було відновлено 880 медичних об'єктів. З них 522 об'єкти відновлено повністю, а ще 358 — частково. Це включає медичні заклади на звільнених територіях, а також ті, що зазнали незначних пошкоджень, таких як вибиті вікна, знищена покрівля чи пошкоджений фасад. Найбільше об'єктів було відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.
Відновлення медичної інфраструктури залишається пріоритетом для держави, щоб забезпечити кожному українцю доступ до якісної медичної допомоги. Попри численні атаки, Міністерство охорони здоров'я разом із партнерами продовжують роботу над відбудовою медичних закладів в Україні.
Повномасштабна війна в Україні триває вже понад два роки. За цей час внаслідок обстрілів та атак росії було пошкоджено 1 619 обʼєктів медзакладів та ще 214 — зруйновані повністю й відновленню не підлягають. Найбільших пошкоджень зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.
Зокрема, на Чернігівщині було пошкоджено 69 об'єктів медзакладів та ще 8 — зруйновані повністю та відновленню не підлягають.
Крім того, від початку війни росія пошкодила 166 автівок екстреної медичної допомоги, знищила 261 та захопила 125 автівок «екстренки».