Митники Білорусі та України обговорили спектр питань

Під час спільної зустрічі на Чернігівщині українські та білоруські колеги обговорили питання прискорення митного контролю.  

Робоча зустріч представників українських та білоруських митних органів відбулась 22 квітня у пункті пропуску «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці ДФС. Захід проводився у рамках спільного плану, узгодженого Головами Державної фіскальної служби України Романом Насіровим та Державного митного комітету Республіки Білорусь Юрієм Сенько ще на початку березня.

Найбільшу увагу учасники зустрічі присвятили вдосконаленню координації дій митних органів України та Республіки Білорусь.

Особливої актуальності  ці питання набувають під час збільшення навантажень, що невдовзі спостерігатимуться на кордоні, зокрема у періоди Великодніх свят та літньої відпускної кампанії.

Таким чином на перший план були винесені питання забезпечення комфортного та швидкого проходження усіх необхідних процедур при перетині кордону громадянами України та іноземними гостями. Тому, більш ретельно обговорювали нюанси координації дій працівників суміжних пунктів пропуску з метою забезпечення їх ритмічної роботи.

Директор Департаменту організації митного контролю ДФС України Олексій Василенко проаналізував ситуацію щодо переміщення вантажів через митний кордон, що існує на сьогоднішній день. При цьому наголосив на перевагах, що надає використання спільного проекту «PRINEX» та напрямах по його вдосконаленню для зведення до мінімуму можливих ризиків при оформленні вантажів. Начальник управління організації митного контролю Державного митного комітету Республіки Білорусь Сергій Федоров підтримав пропозиції щодо розширення інформаційних можливостей програми та доповнення її даними з правоохоронного напрямку. Білоруські колеги підкреслили позитивні спільні напрацювання у митній сфері.

Серед дієвих засобів, окрім подальшого вдосконалення інформаційного обміну, узгодили винести на розгляд керівників служб пропозиції щодо запровадження у експериментальному порядку взаємного визнання результатів митного контролю. Для цього необхідно розширити технічні можливості за допомогою стаціонарних скануючих рентген-систем. Ще одна з дієвих пропозицій, що була запропонована для опрацювання, вивчення працівниками пунктів пропуску основ знань митного законодавства суміжної країни.

Світлана СТРИЖАК

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?