«Ми чи «Я і Я» — освітній проект для мультибатьків стартував у Чернігові

Бути батьками близнюків, двійні чи трійні – подвійне чи навіть потрійне навантаження та відповідальність, адже щодня у них виникає безліч питань щодо здоров’я, розвитку та виховання малюків, відповіді на які вони не завжди можуть отримати від своїх близьких.

Тому за підтримки Вritish Council та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради в Чернігові стартував освітній соціальний проект «Ми чи «Я і Я»? Батьки двійнят у пошуках відповіді». Це цикл зустрічей на тематику, що хвилює мультибаттьків, які проходитимуть упродовж року раз на місяць. Презентація проекту відбулася сьогодні в Центрі розвитку «Орігамі».

— Цей проект викристалізувався з простої ідеї — створити в нашому місті комунікаційний майданчик для мультибатьків, — розповіла керівник проекту «Ми чи «Я та Я», засновник блогу СheTwins, мама близнюків Ольга Рись. – До роботи ми підключили психолога й додали інформаційну складову, адже саме компетентної фахової думки й інформації нам усім дуже бракує. На кожну зустріч плануємо запрошувати «спеціального гостя» — наприклад, когось з відомих і цікавих людей, які мають успішний досвід батьківства. Саме тому, переконана, не тільки мультибатькам можуть стати в нагоді наші зустрічі!

Цю думку розділяє й психолог проекту Жанна Шикунець. За її словами, теми, що обговорюватимуться на зустрічах, будуть стосуватись як мультибатьківства зокрема, так і відповідального батьківства загалом, тому будуть корисні всім зацікавленим татам і мамам. Це, приміром, теми суперництва між дітками, як розумно розподіляти між ними увагу, як впливають стосунки між батьками на клімат у сім'ї й формування особистості дітей, як правильно реагувати на дитячу жорстокість чи жадібність та багато-багато інших.

— Для мене проект «Ми чи «Я і Я» дуже важливий тим, що його мета — допомогти батькам додати ще більше любові та прийняття в стосунки зі своїми синами й доньками, — зазначає Жанна Шикунець. — Це крок свідомих батьків до створення повноцінної здорової сім'ї. І добре, що цей проект саме для мультибатьків, бо, коли в тебе двійня чи трійня, то це і радість у квадраті чи кубі, але й свої специфічні труднощі, які ми теж будемо обговорювати, і вже почали на нашій першій зустрічі на тему «Дресс-код для двійні».

Менеджером цього проекту є мама двійнят Олександра Павленко, яка вже чотири роки перебуває в декретній відпустці. Олександра бере активну участь у підготовці зустрічей, пропонує теми для обговорення. Журналісти поцікавилися в неї, чим же проект «Ми чи «Я і Я» корисний для неї та інших мультибатьків. «Коли ти мама двійні, то в принципі, сумувати ніколи, й на місці ти не сидиш, але часто відчуваєш, що домашні клопоти поглинають тебе з головою, — висловлює вона свою думку. — Якщо говорити відверто, часу для спілкування з друзями, у колі рідних, залишається дуже мало. А ще й хочеться, аби це спілкування було продуктивним, аби час не марнувався, й дозвілля було яскравим і насиченим. Тому проект «Ми чи «Я і Я», як на мене, дає можливість сім’ям з двійнями чи трійнями зустріти нових друзів, відкрити для себе світ мультибатьківства, почути, як вирішували подібні проблеми інші родини, й зрозуміти, що ніхто з нас не ідеальний, але всі труднощі й складнощі можна успішно подолати!»

Важливо, що цей проект має благодійну складову. Батьки мають купувати на нього квиток, йдеться про цілковито доступну суму, але всі зібрані таким чином кошти будуть перераховані на благодійність, зокрема, допомогу родинам з двійнями чи трійнями, що потребують лікування, потрапили у складні життєві обставини тощо. Зустрічі у рамках проекту проходитимуть у центрі розвитку «Орігамі» за адресою: вул. Гетьмана Полуботка, 18.

* Центр «Орігамі» радо підтримав цей проект, оскільки він має на меті благодійну мету, — зазначає партнер проекту, директор Центру «Орігамі» Лариса Пащенко. – Мені подобається, що зустрічі грамотно організовані, що завчасно проводяться опитування щодо актуальності тем для відповідної аудиторії, що запрошуються досвідчені експерти та спеціальні гості. Вважаю, провести час в прекрасній компанії мультибатьків батьків, які переймаються розвитком своїх малюків, – це чудово, цікаво, по-сучасному! Подібного проекту в Чернігові точно ще не було, тож він май є інноваційну складову. Особисто я теж хочу збагатити свій мамський досвід у вихованні «двійні» — хлопчика та дівчинки, щоправда, вони в мене різного віку.

Як вже згадувалося, перша зустріч мультибатьків у рамках цього проекту пройшла на тему «Дресс-код для двійні». Спеціальними гостями стали дорослі близнята, які поділилися своїм дитячими спогадами та досвідом. Цей захід довів свою перспективність, його підтримало чимало партнерів. Зокрема, керівник Центру дитячого розвитку «Янголятко» Неля Лавріненко (педагоги Центру організовуватимуть дозвілля малюків під час спілкування батьків), журналістка Ірина Сенченко, котра виступатиме в ролі модератора деяких зустрічей, «Громадське телебачення. Чернігів», що забезпечує онлайн-трансляцію на сторінці блогу СheTwins у мережі Facebook, портал «Raskachaem! Чернигов», фотографи якого здійснюють фото-супровід заходів.

Презентація проведена в рамках проекту, що реалізується за підтримки програми Active citizens від British Council Ukraine та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради. Увага! Наступна зустріч у рамках проекту «Ми чи «Я і Я» відбулася 6 травня в приміщенні Центру «Орігамі». Тема: «За крок до подвійної істерики». Більше інформації про це у блозі СheTwins!

Вікторія СИДОРОВА

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?