У Чернігові, в ліцеї №15, відбулися урочистості щодо відкриття Музею бойової слави, присвячений воїнам-визволителям та бійцям АТО.
На експозиціях музею висвітлюються сторінки історії, безпосередніми учасниками творення якої були колишні учні навчального закладу. Це і ІІ світова війна, війна в Афганістані, АТО на Сході України, розбудова сучасної української армії.
Значна частина експозицій музею присвячена найактуальнішому на сьогодні – подіям на Сході України, антитерористичній операції, в якій брали участь і нині продовжують нести службу в задіяних підрозділах багато колишніх учнів 15 ліцею. Це, зокрема, бійці 13 мотопіхотного батальйону Павло Славінський, Євген Руденок, Володимир Мироненко, Віталій Трухан, Альберт Черешко та інші. Окремо висвітлюється життєвий і бойовий шлях командира роти 13 батальйону капітана Олексія Коновалова, який загинув на Луганщині в червні 2014 року.
В заході відкриття музею поряд зі школярами і педагогічним колективом ліцею взяли участь представники міської влади, військовослужбовці гарнізону, учасники бойових дій, ветерани ІІ світової війни, випускники навчального закладу.
Отець Євген Орда, який неодноразово як капелан працював у підрозділах, задіяних в АТО, освятив приміщення музею, а голова Товариства сприяння обороноздатності України в Чернігівській області Ігор Мизган, який понад рік служив у зоні АТО заступником командира 13 батальйону з озброєння, розповів про своїх товаришів по зброї, історію створення батальйону та його бойовий шлях.
Олександр Парій, підполковник