10 березня у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відкрилася виставка «Культурний простір Донеччини. Людмила Огнева: українське вишиття» – «Молюсь за тебе, Україно!».
Людмила Огнєва народилася 1936 року на Вінничині. На Донеччину приїхала у 1944 році. Разом з мамою жила в Торезі, від 1966 року – у Донецьку. Радіофізик. Громадська діячка. Журналістка. Дослідниця української вишивки. Член Національної спілки журналістів України та Національної спілки народних майстрів України. Працювала інженером на радіозаводі у Воронежі, викладачем у вишах Воронежа та Донецька, програмістом у проектному інституті. У 1998 — 2017 роках очолювала Донецький відділ Союзу українок. У різний час була натхненницею та організатором кількох клубів народної творчості в Донецьку, таких як «Світлиця», «Чарівниця». Є автором понад 45 видань про несправедливо замовчуваних героїв українського минулого.
Виставка «Культурний простір Донеччини» представляє до уваги глядачів ретроспективу творів Людмили Огнєвої. Експозиція зібрала твори різних періодів. Зокрема, представлені унікальні роботи, пов'язані з українцями, чиї справи визначали й сьогодні вирішують долю України, починаючи від св. князя Аскольда; відтворення вишивок політичних в'язнів на шевченківську тематику.
Привітали з відкриттям виставки автора робіт Людмилу Огнєву:
Ігор Коцюбинський − директор Чернігівського літературно-меморіального музею М. Коцюбинського,
Наталія Коцюбинська − заступник директора Чернігівського літературно-меморіального музею М. Коцюбинського,
Станіслав Журавель – член Чернігівської обласної ВО «Просвіта»,
Наталія Черняк – чернігівська майстриня-вишивальниця,
Валентина Боровик – майстриня-вишивальниця з Чернігова,
Тетяна Олійник – солістка Чернігівського обласного філармонійного центру
Організували виставку Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М.Коцюбинського, Всеукраїнська громадська організація «Українське реєстрове козацтво», Донецький відділ Союзу українок.
Виставка триватиме протягом місяця.
Вартість квитків:
дитячий – 3 грн;
студентський – 4 грн;
дорослий – 6 грн.
Довідки за телефонами: (04622) 4-10-03, 4-43-26.
Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.