Відповідні Меморандуми керівники установ та уповноважені особи підписали 9 та 10 травня в межах другого Міжнародного саміту міст і регіонів на базі Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Безпосередньо 10 травня – під час робочого візиту на Чернігівщину Міністра науки, культури, федеральних і європейських справ федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія Беттіни Мартін.
Відтак, обмін досвідом та практиками відбуватиметься між Чернігівською обласною, Обласною психоневрологічною, Обласною дитячою, Чернігівською міською лікарнею № 3, Корюківською ЦРЛ та Медичним центром Ростокського університету й Університетською лікарнею Грайфсвальда.
В’ячеслав Чаус подякував за допомогу Німеччині, в тому числі федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія, з якою ОВА підписала Спільну декларацію про наміри щодо співробітництва. Так, минулого місяця від партнерів до громад надійшли ноутбуки для навчальних закладів. Наразі узгоджуються умови допомоги з ремонтом укриттів. У планах – організація в червні відпочинкового табору для дітей з прикордоння Чернігівщини.
Одним із пріоритетних напрямів допомоги німецька сторона вбачає ментальне здоров’я. Нині вже триває активна робота у сфері охорони здоров’я в межах проєкту із психотерапії, психосоціальної допомоги та реабілітації «SOLOMIYA».
До слова, співпраця у сфері культури розпочалася ще влітку минулого року, коли камерний оркестр «Камерата Чернігів» Чернігівського фахового музичного коледжу ім. Л. М. Ревуцького з виступами відвідав Німеччину.
Сьогоднішня програма включала і спілкування з представниками закладів вищої освіти області. Зустріч відбулася у Чернігівській політехніці, яка вже двічі постраждала від ворожих атак.
Зі свого боку, Беттіна Мартін зазначила, що міжнародна співпраця між університетами (академічний обмін, реалізація спільних проєктів тощо) дуже важлива для розвитку кожної країни. Німецькі виші вже мають досвід подібної взаємодії і хочуть надалі розвивати цей напрям, в тому числі і з Чернігівщиною. Головне наразі – визначити «точки дотику» для подальших дій.
У розширенні міжнародної співпраці зацікавлені й місцеві виші, які вже активно працюють з іноземними колегами (зокрема німецькими, британськими, шведськими), втілюючи різнопланові проєкти – від програм обмінів студентами до реалізації стартапів.
За інформацією Чернігівської обласної військової адміністрації